дивись.info

Експерти розповіли про вплив погоди на COVID

Експерти розповіли про вплив погоди на COVID
Фото з відкритих джерел

Потепління, зокрема в північній півкулі, – ще не привід для того, щоб послаблювати пильність у боротьбі з COVID-19, відмовлятися від масок і відправлятися в подорожі, попереджають експерти Всесвітньої метеорологічної організації.

Про це розповіли експерти зі Всесвітньої метеорологічної організації, сайт Новини ООН.

Цільова група ВМО випустила свою першу доповідь про вплив погоди і якості повітря на пандемію COVID 19. У ньому говориться, що погодні та кліматичні умови, в тому числі підвищення температури навесні в північній півкулі, – ще не привід послаблювати заходи щодо стримування поширення вірусу .

На думку групи з 16 експертів в галузі наук про Землю, медицину й суспільну охорону здоров’я, динаміка поширення COVID-19 у 2020 році та на початку 2021 року була обумовлена, в першу чергу, запобіжними заходами, такими як носіння масок і обмеження поїздок, а не метеорологічними чинниками.

До іншим значущих чинників належить поведінка людей і демографічні характеристики населення, а останнім часом – мутації вірусу.

Співголова Цільовий групи професор Бен Зайчик з Університету Джона Хопкінса, Балтімор, США, заявив: «На нинішньому етапі дані не підтверджують, що метеорологічні чинники і фактори якості повітря можуть використовуватися як основа для ослаблення урядових заходів, спрямованих на зниження темпів передачі інфекції».

Він додав, що в перший рік пандемії хвилі інфекції спостерігалися і в теплу пору року, і в теплих регіонах, а тому немає жодних гарантій, що це не повториться цієї весни і влітку.

Але в цілому в доповіді йдеться про те, що сезонність, безумовно, впливає на поширення респіраторних вірусних інфекцій.

Так, на осінньо-зимовий період припадає пік захворюваності на грип та коронавірусні інфекції. І якщо COVID-19 залишиться з нами ще на кілька років, то він, можливо, теж стане сезонним захворюванням.

Що стосується впливу факторів якості повітря на пандемію, то поки також немає однозначних висновків. За попередніми даними, погана якість повітря підвищує рівень смертності від COVID 19, але не впливає на поширення вірусу.

«Основні механізми, що визначають сезонність респіраторних вірусних інфекцій, поки ще недостатньо вивчені. Тут, можливо, йдеться про поєднання багатьох чинників, таких як виживаність вірусу, здатність людини опиратися інфекції, а також про вплив погоди і сезону на поведінку людини.

Лабораторні дослідження вірусу SARS CoV 2, що викликає COVID-19, дозволили отримати деякі дані, що свідчать про те, що вірус довше зберігає життєздатність у холодних, сухих умовах і при низькому рівні ультрафіолетового випромінювання.

Однак ці дослідження поки не показали, що метеорологічні чинники мають прямий вплив на темпи передачі вірусу», – йдеться у доповіді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.