дивись.info

Дизеліст-електрик зі Стрийщини поїхав в Антарктику на експедицію

Дизеліст-електрик зі Стрийщини поїхав в Антарктику на експедицію
Фото: Національний антарктичний науковий центр

26-та українська антарктична експедиція вирушає на зимівку. Цього року команда б’є рекорди. Серед них є наймолодші учасники, очільник, що вдев’яте вирушає на «Вернадський», та біологиня, яка вже вдруге відвідає контенент.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Учасники проведуть в Антарктиді близько 13 місяців, а про те, як минула 24-та експедиція можна дізнатись у інтерв’ю з полярником Ігорем Диким тут.

«Торік ми відправляли в Антарктику наймолодшу експедицію за всі роки – середній вік учасників був 37. Цього року, в 26-й УАЕ, середній вік ще менший – майже 36, а наймолодшому учаснику в квітні виповнюється 25 – тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Там, де сніг і крига: полярник Ігор Дикий розповів про 24-ту антарктичну експедицію

Водночас керівником УАЕ буде рекордсмен за кількістю зимівок на «Вернадському» – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція (до цього максимальна кількість зимівель в УАЕ не перевищувала 8).

Національний антарктичний науковий центр

Загалом у 26-й експедиції буде 12 учасників: 7 науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. З них 11 чоловіків та 1 жінка – біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

Туди поїде також дизеліст-електрик з села Пукеничі Стрийського району Олександр Книжатко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.