Як у Львові відреставрували «плющеву» браму (фото)

Na-vulytsi-Lysenka-vidrestavruvaly-plyushchevu-bramu-08
Фото: Бюро спадщини

Ще одну історичну браму вдалося відреставрувати у Львові в рамках міської програми співфінансування разом із мешканцями. Цього разу фахівці продовжили життя дверям будинку на вулиці Лисенка, 32 — тут відновили дерев’яну дубову браму.

Про це повідомляють у пресслужбі мерії.

«Ця брама, як і інші, була занедбаною із втраченими декоративними елементами. Так, у ній були пошкоджені місця врізок замків. Також ми реставрували елементи нащільних планок. Окрім того, заміни вимагали цокольні дошки», — розповів реставратор Ростислав Малецький.

За словами фахівця, реставрації вимагала одна сторона коробки дверей, яка зігнила.

«На цих дверях зірваними були деякі замки, які довелося замінювати, також ми відновили шпінгалети, а ще переклеїли тахлі і оновили їх — у деяких місцях вони були потріскані. Також понищеними були металеві решітки, з яких була вирвана частина декоративних елементів», — додає реставратор.

Ця брама має також кілька унікальних особливостей. Зокрема, у неї нестандартне рішення світлика.

«У цій брамі світлик різьблений, а сам фасон брами характерний для дверей вулиць за периметром — Личаківська-Лисенка-Просвіти. Вони унікальні тим, що внизу мають особливі тахлі, які не були характерними для австрійського чи польського періодів. Вони — самобутні», — додає Ростислав Малецький.

Ще одна особливість дверей — елементи плюща на декоративних елементах.

«Цей сецесійний будинок має на фасаді навколо брами елементи декору у вигляді цієї рослини. Також плющ зображений і на дерев’яних декоративних елементах цієї брами. На додаток, вони простежуються і на кованих частинах», — додає Ростислав Малецький.

Реставраційні роботи цієї брами коштували майже 58000 грн, з яких мешканці оплатили 30% - це майже 17 400 грн, іншу частину покрив бюджет міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: