Актуальні теми:

Підтримати

Які свята відзначають 12 квітня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 12 квітня (іменини, народні прикмети)
Фото з відкритих джерел

Редакція ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 12 квітня в Україні і світі.

Свята та події

Сьогодні 12 квітня відзначають Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день авіації і космонавтики та День працівників ракетно-космічної галузі України. 

Цього дня, 12 квітня, у 1961 році вперше в світі громадянин Радянського Союзу Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотованих космічних польотів. Політ тривав усього 108 хвилин. О 10.55 корабель із живим і неушкодженим космонавтом успішно приземлився біля села Смілівки Саратовської області (нині – Росія). За сучасними оцінками, успішність результату польоту становила не більш як 46%, що пояснюється тією квапливістю, з якою йшла підготовка до нього: тодішнє керівництво СРСР хотіло будь-що випередити американців у змаганні за підкорення космічного простору. Серед організаторів і керівників польоту був українець Сергій Корольов, ім’я якого золотими літерами вписано в історію космонавтики.

Після нього у космічному просторі побувало близько 600 землян різних націй. Уже третім полетів уродженець Білоцерківщини Павло Попович, який до кінця життя не забував свого українського коріння. Офіційно першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк.

12 квітня Україна також святкує День працівників ракетно-космічної галузі, який був встановлений Указом Президента України від 13 березня 1997 року. Українські науковці зробили визначний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Наші вчені були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР – від перших польотів у космос до створення й запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран». Донедавна Україна входила до п’ятірки провідних країн світу за кількістю космічних запусків, але сьогодні, переважно через брак фінансування галузі, втрачає раніше завойовані позиції. Зараз головним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, зокрема участь у реалізації міжнародних проектів.

Яке сьогодні релігійне свято

У православній церкві 12 квітня відзначається день Святого Іоанна і на згадку цього випікали спеціальні обрядові печива, які називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім'ї – вважалося, що якщо з'їси його, то будеш здоровим весь рік. Також наші предки вірили, що в майбутньому житті людина, яка з'їла "драбинку", зможе зійти на небо і потрапити в рай.

Що не можна сьогодні робити

Сновидіння, побачене вдень 12 квітня, передбачає події найближчого майбутнього. Нікому не розповідайте про те, що вам приснилося.

У цей день не можна сваритися та злитися на когось.

Також не варто давати гроші в борг чи позичати у когось.

Народні прикмети 

Якщо раптом тяга вальдшнепів припинилася, то скоро похолодає або випаде сніг.

Черешня зацвіла – прийшов час сіяти буряк і кукурудзу.

Бджоли вилітають з вуликів – весна прийшла і буде теплою

Листя на березі розпустилося раніше, ніж на вільсі – влітку буде мало дощів.

Бики й корови задирають голови вгору, сонні та мало п'ють – до швидкого дощу.

Сни з 11 на 12 квітня збудуться через тиждень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: