Музей Андрея Шептицького стане першою локацією інклюзивного туристичного маршруту Львовом

1
Фото: ЛОДА

За кошти міжнародної технічної допомоги у Львові розробляють інклюзивний туристичний маршрут.

Він охопить 8 сакральних історичних об’єктів Львова у межах охоронної зони світової спадщини ЮНЕСКО, - про це повідомляють у пресслужбі ЛОДА.

Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав перший пункт інклюзивного екскурсійного маршруту – Музей Митрополита Андрея Шептицького і церкву Блаженного Климентія Шептицького. У межах спільного з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» проєкту до кінця літа тут буде встановлено гідравлічну платформу, яка забезпечить для людей з інвалідністю доступ до унікальних пам’яток.

Музей розташований в колишніх келіях костелу святого Казимира на вул. Кривоноса, 1. Отець Севастіян Дмитрух, фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав тут понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів.

В унікальній колекції – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку, зокрема посуд, яким користувався митрополит, його печатки з гербом. Є і одяг Владики, головні убори, пояси, омофор.

«За моїми підрахунками, вдалося знайти приблизно 6000 унікальних експонатів. Наприклад, роботу Олекси Новаківського «Мойсей» я знайшов ще на початку 2000-х років на смітнику. Робота датована початком ХХ століття, а її викинули. Подібних історій дуже багато, і я пишаюся кожною знахідкою. Усі є важливими для мене і для храмів», - каже о. Севастіян.

Перед відкриттям музею тут відновили стіни, склепіння, підлогу, санвузли – все доступно для людей з  інвалідністю.

Відповідно до статистичних даних, люди з інвалідністю становлять близько 7% населення України.

Так, проєкт зі створення інклюзивного екскурсійного маршруту містом реалізує Львівська Асоціація Розвитку Туризму під егідою обласної державної адміністрації в межах програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Проєкт покликаний захистити громадянські права людей з інвалідністю (осіб, котрі користуються кріслами колісними та осіб, котрі мають вади зору) і створити для них можливості пізнання унікальної культурної і архітектурної спадщини.

Напередодні експерти провели аудит за маршрутом і визначили проблематику доступності кожної з 8 сакральних локацій для осіб з інвалідністю. Відтак,  Юрій Дубик, доцент кафедри реставрації архітектурно-мистецької спадщини Національного університету «Львівська політехніка», вже виготовив технічно-кошторисну документацію. Відбулись експертні слухання, опісля документацію було презентовано на засіданні Комітету з доступності міського середовища й передано структурним підрозділам міської ради. А районним адміністраціям Львова надано доручення щодо визначення заходів та переліку необхідних робіт з благоустрою на туристичному маршруті.

«Маршрут охоплює історичний центр Львова і Підзамче, - коментує керівник проєкту Андрій Мацелюх, директор Львівської Асоціації Розвитку Туризму. - Таким чином ми скеровуємо гостей від центру міста до його інших районів. Чому Підзамче? Бо звідти починався розвиток Львова, сьогодні в цьому унікальному районі мало екскурсій і його хочемо відкрити для туристів та й полегшити щоденне життя мешканців – в сенсі створення інклюзивного середовища».

Зазначимо, проєкт втілюється паралельно у Львові й Перемишлі.

Перелік об’єктів екскурсійного інклюзивного туристичного маршруту:

  • Церква-музей Блаженного Климента Шептицького (вул. Кривоноса, 1);
  • Монастир сестер студиток/колишній Бенедиктинський монастир (вул. Вічева, 2);
  • Церква Божої Матері Неустанної Помочі (вул. Марії Сніжної, 2);
  • Церква Івана Хрестителя (пл. Старий Ринок, 3);
  • Церква Святого Миколая (вул. Хмельницького, 28);
  • Монастир Святого Онуфрія (вул. Замарстинівська, 36);
  • Церква Святої Параскеви П’ятниці (вул. Хмельницького, 77);
  • Храм Святого Мартина (вул. Жовківська, 8)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: