дивись.info

На «карантинні» виплати вже виділили мільярд гривень

На «карантинні» виплати вже виділили мільярд гривень

Пенсійний фонд України продовжив фінансування допомоги застрахованим особам у розмірі 8 тисяч гривень у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Станом на 14 травня 2021 року Пенсійним фондом України профінансовано 1 000,0 млн грн для забезпечення виплати допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 № 328 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Нагадаємо, крім державної допомоги, підприємці та наймані працівники можуть отримати додаткові виплати з місцевого бюджету регіону, в разі запровадження таких виплат за рішенням органів місцевого самоврядування.

Окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно, достатньо реєстрації в додатку «Дія». Далі Мінцифри у десятиденний строк після закінчення строку подання заяв формує та передає місцевим органам, на території яких запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Гарантовану допомогу у 8 тисяч гривень можуть отримати наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

  • основний КВЕД на останній день попереднього місяця належить до тих, до яких застосовуються обмеження «червоної» зони;
  • організація, у якій працює працівник, нарахувала за нього ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу;
  • середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць;
  • найманий працівник не працює за сумісництвом.

ФОПи, якщо:

  • основний КВЕД на останній день попереднього місяця віднесено до тих, до яких застосовуються обмеження «червоної» зони;
  • зареєстровані понад 3 місяці;
  • сплатили ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, не припинена;
  • якщо він не є одночасно найманим працівником.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.