Держава зазнала збитків на понад 129 мільйонів через фінансові махінації з «Пакунками малюка»

пакунок малюка

Протягом трьох років бюджетні кошти витрачалися на оплату послуг міжнародного посередника, під виглядом проєктів «міжнародної технічної допомоги», яка фактично не здійснювалась.

Держава зазнала збитків понад 129 млн грн через неконкурентну закупівлю «Пакунків малюка».

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

«Матеріальна шкода заподіяна унаслідок надлишково сплачених бюджетних коштів, які неправомірно спрямовані на оплату послуг міжнародного посередника і не повернуті до місцевого і державного бюджетів», – йдеться у повідомлені.

Як зазначається, про це свідчать результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Впродовж 2018–2020 років мали реалізовуватися два проєкти міжнародної технічної допомоги (МТД), в рамках яких мали закупити «Пакунки малюка». У 2018–2019 роках Україна фінансувала ці проєкти за рахунок коштів державного бюджету.

Загалом протягом цього періоду з державного бюджету на придбання «Пакунків малюка» та виплату грошової компенсації виділили 2,5 млрд грн. За ці кошти придбано 587 тис. «Пакунків малюка» та виплачено грошову компенсацію їх вартості для понад 83 тис. малюків.

При цьому аудитори встановили, що 84% коштів (2,1 млрд грн) були використані за відсутності прозорої системи закупівлі та в неконкурентний спосіб.

При цьому, ОДА і Мінсоцполітики за відсутності міжнародної технічної допомоги надлишково сплатили міжнародному посереднику 45,5 млн грн, які неправомірно отримано ЮНОПС (управління ООН з обслуговування проєктів) як оплата послуг з управління проєктом (реалізації проєкту). Такі послуги мали бути оплачені лише в разі фактичного надання Україні міжнародної технічної допомоги.

«Україна не отримала за три роки жодної міжнародної технічної допомоги, але під її виглядом бюджетними коштами оплачені посередницькі послуги. При цьому не були проведені публічні процедури закупівлі. Це призвело до розтрати бюджетних коштів на суму понад 129 млн грн», – наголосив заступник голови Рахункової палати Андрій Майснер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: