дивись.info

Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию

Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию
Фото: ЛОДА

У Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому – просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття.

З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському, пише пресслужба облдержадміністрації.

«Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», – зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ.

Додамо, що Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.