На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут, що веде до могили Короля Лева

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут, що веде до могили Короля Лева
Палац Балів. Фото: Pinterest

Він пролягатиме через Львів, Комарно, Тулиголове, Вишню, Самбір та Лаврів

У області метикують над формуванням нового туристичного маршруту, який назвуть «Королівським шляхом». Він пролягатиме через Львів, Комарно, Тулиголове, Вишню, Самбір та Лаврів.

Як пояснили фахівці під час засідання робочої групи 29 вересня, маршрут вестиме до місця, де, за переказами, похований Король Лев.

Ініціатором створення «Королівського шляху» є Ігор Тимець, директор «Історико-краєзнавчого музею» у Винниках.

Пан Ігор також хоче взяти на баланс музею палац Балів у селі Тулиголове, що збудований у 1898-1899 роках за проєктом львівського архітектора Владислава Галицького у стилі французького неоренесансу. На початку ХІХ століття маєтком володів рід Оссолінських. До 2017 року в приміщеннях палацового комплексу діяв туберкульозний диспансер. Зараз будівлі не уведені в експлуатацію та занепадають.

Голова комісії історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради Іван Щурко каже, що «Королівський шлях» ще потребує дискусії, але підтримує ініціативу віддати Ігорю Тимцю палац Балів, бо знає його як ефективного антикризового менеджера проєктів. «Головне зараз зупинити процес руйнації, знайти якусь мудру ідею для об’єктів історико-культурної спадщини, їх перезапустити», – наголошує Іван Щурко.

Схоже нове життя очікує на палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня, який має намір взяти під своє заступництво Український католицький університет.

«Плануємо реставрувати цей об’єкт, а також поруч збудувати конференц-зал, готель, ресторан для потреб освітнього закладу та охочих. Ми почали з весни цього року думати про взяття в оренду цього комплексу. Крім палацу там є ще господарські будівлі, у дуже важкому стані, одна практично не підлягає відновленню. Виготовили технічні паспорти за свої кошти й провели роботу з Міністерством освіти і науки України та отримали його дозвіл на передачу в оренду. Документи готові, але таке рішення за університетським статутом має приймати сенат, засідання якого відбудеться у лютому наступного року». Палац Фредрів-Шептицьких після реставрації точно стане туристичним магнітом, бо вже зараз приваблює туристів», - зазначає Мирослав Сеник, керівник проєктних програм УКУ.

Управління туризму та курортів облдержадміністрації пропонує доповнити маршрут палацом архієпископів ХVІІІ ст. в Оброшине. Архітектруний ансамбль був зведений у 1730 році в стилі пізнього бароко за проєктом італійського майстра Юзефа Фонтена. Нині комплекс перебуває в користуванні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Найближчим часом відбудеться виїзне засідання комісії історико-культурної спадщини та туризму ЛОР, управління туризму та курортів ЛОДА, туроператорів та експертів. Учасники проінспектують маршрут та внесуть до нього відповідні корективи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: