На реставрацію дерев'яної церкви XVII століття у Кліцько виділили ще 500 тисяч гривень 

_1635858047_613x321_3_0_nw
Фото: ЛОДА

Дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці 17 століття у Кліцько, Комарнівської громади, продовжать реставрувати ще цього року.

Про це повідомили у департаменті архітектури та розвитку містобудування 2 листопада.

Для початку робіт у церкві отримано всі дозволи і погодження.

«500 тисяч гривень для реставрації цього храму передбачено в обласній програмі охорони і збереження культурної спадщини, співфінансування очікуємо і від місцевої громади. Наразі вже скоригована і погоджена проєктно-кошторисна документація. Сьогодні дозвіл на початок робіт надала Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ)», - каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик.

Якісні та найнагальніші роботи на цю суму, вважають фахівці, за доброї погоди та вчасного початку реставрації з боку підрядника, можна виконати до кінця року. Продовжити реставрацію унікального храму планують у 2022-у. Відтак, спеціалісти сподіваються на підтримку в цій справі від Львівської обласної ради.

Нагадаємо, церкву у Кліцьку датують 1603 роком. На стінах тут збереглося багато різьблених написів. Іконостас храму походить з 1674-го, тим же періодом датують розписи інтер’єру. Є відомості, що вперше церкву реставрували 1686-1687 роках, двічі оновлювали - 1808 та 1880-го.

На початку ХХ століття храм ледь не розібрали, плануючи на цьому місці, за проєктом архітектора Василя Нагірного, збудувати нову муровану церкву.

Однак, на щастя, церкву не розібрали, а нову збудували поряд.

Відтак від 1955 до 1989-го дерев’яна церква Успіння використовувалася як архів та склад книжок, що і врятувало її від руйнації.

Нинішнього вигляду храм набув після реставрації, яку розпочали 2005 року. Однак у квітні 2008-го церква горіла: вогонь частково пошкодив покрівлю і стіни. Тому святиня перебуває в аварійному стані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: