дивись.info

43% українців, які пережили сексуальне насилля в дитинстві, нікому про це не розповідали, – дослідження

43% українців, які пережили сексуальне насилля в дитинстві, нікому про це не розповідали, – дослідження

Центр гідності дитини УКУ презентував дослідження «Сексуальне насилля в Україні: від усвідомлення до захисту». Дослідження на тему сексуального насилля в Україні проведено вперше. Досі в державі не було офіційних даних щодо жертв сексуального насилля.

Проєкт виконала дослідницька агенція Fama у співпраці з Центром, пише пресслужба міськради.

Читайте також: Згвалтування: чому потерпілі від сексуального насильства мовчать

Оприлюднені цифри говорять про масштабність проблеми у суспільстві. Адже:

  • 23% українців зазначили, що пережили сексуальне насильство та домагання в дитинстві
  • 4% українців відповіли, що  пережили зґвалтування ще до 18 років
  • 43% жертв нікому не сказали про те, що трапилось.
  • 42% українців вперше дізнались про секс від друзів, а 17% – від батьків.
  • 62% українців вважають, що сексуальне насилля вчиняють незнайомці, а насправді у 85% випадків дітям причиняють кривду дорослі знайомі.

Водночас результати дослідження вказують на готовність українців до впровадження програм, які покликані захищати дитинство та сприяти розвитку сексуальної освіти серед населення.

  • 93% опитаних дорослих покладають відповідальність за статеве виховання на  батьків.
  • 52% покладають відповідальність за статеве виховання на педагогів.
  • 46% українців хотіли б запровадити сексуальну освіту у школах для дітей ще до 8 років.
  • 80% підтримують впровадження сексосвіти для дітей від 9 років, 92% – за початок таких уроків з 14 років.

«Чому наше дослідження важливе? Бо дорослі, які пережили у дитинстві насильство, мають більшу схильність до різних залежностей, до суїциду та до повторення такої поведінки у своїх сім’ях. Тому важливо знати ці цифри, розуміти проблему та рефлексувати про неї. І щонайголовніше – діяти: робити дитинство безпечним, робити так, щоб діти не боялися про це говорити. Центр активно працює над можливість навчання для всіх, хто працює з дітьми, ми прагнемо, щоб кожна освітня установа мала політики безпеки та шлях їх імплементації. А вже навесні ми запустимо перший онлайн курс з превенції сексуального насильства над дітьми», – каже Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ.

«Перед нами постав виклик – як дослідити тему сексуального насилля над дітьми й отримати відверті відповіді та, в той же час, не скривдити нашими запитаннями і нагадуваннями тих, з ким таке сталося. Ми вирішили охопити відразу кілька напрямків, які б не лише допомогли зрозуміти масштаби проблеми, але й допомогли мінімізувати їх у майбутньому. Відтак ми дослідили уявлення суспільства щодо сексуальної безпеки, персональний досвід респондента, його поведінку у випадку підозри про розбещення дитини та ставлення респондентів до впровадження сексуальної просвіти в Україні як один із механізмів захисту», – зауважила Мар’яна Малачівська, керівниця дослідницької агенції Fama.

Дослідження проводили 6-19 серпня методом «face-to-face рекрутинг» та «самозаповнення анкет» респондентами. Загалом було опитано 1600 респондентів віком від 16 до 55 років. Географічне охоплення – вся територія України. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2,5%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.