дивись.info

Львівський митець написав ікону Богородиці для полярників в Антарктиду

Львівський митець написав ікону Богородиці для полярників в Антарктиду
Лев Скоп. Фото з архіву редакції.

У капличці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді стоятиме ікона Богородиці Заступниці, яку написав львівський митець Лев Скоп.

ІА Дивись.info художник розповів, що образ написаний на трьохсотлітній дошці з церкви святого Юра в Дрогобичі.

«Коли церкву ремонтували, я збирав ці дрова та намагаюсь продовжити їм життя. Я їх назву «сакральними», які пережили і вінчання, і хрестини, і похорони — і слугуватимуть далі», – розповідає він.

Фото зі сторінки Левка Скопа у Facebook

На іконі — Богородиця Заступниця. Святиня зможе вистояти і в страшну холоднечу і рясні дощі, каже митець. Більшість таких художник написав і нашим бійцям на схід.

Образ полярникам передав учасник шести Українських антарктичних експедицій Юрій Отруба з Дрогобича. Лев Скоп розповів, що коли в місті 29 листопада презентували фотовиставку про життя зимівників, його попросили зробити пану Юрію подарунок, але він вирішив надіслати його хлопцям і дівчатам, які нині проводять дослідження на станції і які ще приїжджатимуть з року в рік на континент.

На цьогорічній, вже 26-ій зимівці на станції «Академік Вернадський» перебувають полярники з усіх куточків України — Харківщини, Чернігівщини, Києва та, зокрема із Львівщини, кажуть в Національному антарктичному науковому центрі.

Наприклад, нині в експедиції є дизеліст-електрик родом з села Пукеничі Стрийського району Олександр Книжатко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.