В Україні пропонують збільшити штрафи за продаж піротехнічних виробів

сал
фото ілюстративне

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону про внесення змін до статті 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за продаж піротехнічних виробів дітям.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

Його авторами є депутати від «Слуги народу», «Опозиційної платформи - За життя» та групи «Довіра».

Законопроектом пропонується встановити, що порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних виробів, тягнуть за собою накладення штрафу від 60 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 тис. 20 до 1 тис. 360 грн) з конфіскацією піротехнічних виробів. У чинному положенні штраф становиить від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів (від 595 до 1 тис. 20 грн).

Порушення встановлених законодавством вікових обмежень щодо надання (продажу або передачі) піротехнічних виробів тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6 тис. 800 до 13 тис. 600 грн) з конфіскацією піротехнічних виробів.

Питання вікових обмежень щодо продажу або передачі піротехнічних виробів регулюються Технічним регламентом піротехнічних виробів. Такі вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли віку: 12 років - феєрверки класу 1 (загального використання, що мають дуже низький рівень небезпеки та шуму і можуть використовуватися у житлових будівлях); 16 років - феєрверки класу 2 (загального використання, що мають низький рівень небезпеки та шуму і не призначені для використання у житлових будівлях); 18 років - феєрверки класу 3 (загального використання, що мають середній рівень небезпеки і не призначені для використання у житлових будівлях).

«З метою убезпечення дітей від негативних результатів використання феєрверків та зупинення несанкціонованого продажу піротехнічних виробів дітям пропонується встановити посилену адміністративну відповідальність за продаж або передачу піротехнічних виробів особам, що не досягли відповідного віку», - йдеться у документі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: