Шістьом винуватцям трагедії військового літака Ан-26Ш у Чугуєві загрожує до 15 років за ґратами

unnamed (26)
Фото: ДБР

Винуватці трагедії військового літака Ан-26Ш, що забрала життя 26 військовослужбовців Збройних Сил України, постануть перед судом. У разі доведення провини шістьох фігурантів, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

«14 січня до суду направлено обвинувальний акт відносно колишнього Командувача Повітряних сил Збройних Сил України, колишнього начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, колишнього командира військової частини А4104, двох його заступників та колишнього керівника польотів вказаної військової частини, діяння яких призвели до трагічних наслідків – авіаційної катастрофи військового літака Ан-26Ш», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо,  авіатроща, в якій загинули 6 членів екіпажу та 20 курсантів військового університету трапилася 25 вересня 2020 року поблизу військового аеродрому міста Чугуїв Харківської області.

Слідчі ДБР встановили, причиною цьому стало недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, порушення правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів.

У результаті, під час проведення навчальних польотів на авіаційному аеродромі військової частини А4104 кількість курсантів на літаку Ан-26Ш перевищувала установлену норму. Після виконання не передбачених для літака вказаного типу льотних вправ, на підльоті до посадкової смуги повітряне судно втратило висоту, зіткнулося з землею та спалахнуло.

Кримінальні правопорушення, вчинені Командувачем ПС ЗСУ та начальником ХУПС, кваліфіковані за ч. 3 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби), колишнім командиром військової частини та його двома заступниками – ч. 3 ст. 425 та ст. 416 КК України (порушення правил польотів або підготовки для них), колишньому керівнику польотів – за ст. 416 КК України.

Досудове розслідування завершено у рекордні для кримінальних проваджень такої категорії строки (7 місяців 10 днів), після чого підозрюваних та їх захисників, а також потерпілих та їх представників у межах восьмимісячного строку вдалося ознайомити з усіма матеріалами кримінального провадження.

Якщо провину осіб буде доведено у суді, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: