Актуальні теми:

Підтримати

Amnesty International використали для звіту свідчення людей, які пройшли російську «фільтрацію»

Amnesty International використали для звіту свідчення людей, які пройшли російську «фільтрацію»

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International під час підготовки останнього звіту щодо війни в Україні використовувала свідчення людей, які пройшли фільтраційні табори росіян чи утримувалися в тюрмах на окупованій території.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України.

«Amnesty International використали для підготовки скандального звіту свідчення людей, які знаходились в фільтраційних таборах та тюрмах на тимчасово окупованих територіях - а отже інтерв’ю відібрані під очевидним тиском», - зазначають аналітики.

Незалежні журналісти й волонтери збирали матеріал на території фільтраційних таборів та тюрем, розташованих у Криму та на Донбасі. Водночас, опитування проводилось серед «бажаючих» надати інформацію.

Очевидно, що такі інтерв’ю були відібрані під тиском з боку російських спецслужб й окупаційних адміністрацій. Інколи «правильне» інтерв’ю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій. А отже, ці матеріали не мали потрапити у звіт, наголошують у Центрі.

«Крім цього, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та, в окремих випадках, співробітниками ФСБ РФ», - наголошується у повідомленні.

Amnesty International опублікувала доповідь, у якій звинуватила ЗСУ у порушенні гуманітарного права 4 серпня. Україна висловила своє обурення та закликала припинити створювати фальшиву реальність і не брати участь у кампанії з дезінформації та пропаганди

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: