Amnesty International використали для звіту свідчення людей, які пройшли російську «фільтрацію»

рф

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International під час підготовки останнього звіту щодо війни в Україні використовувала свідчення людей, які пройшли фільтраційні табори росіян чи утримувалися в тюрмах на окупованій території.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України.

«Amnesty International використали для підготовки скандального звіту свідчення людей, які знаходились в фільтраційних таборах та тюрмах на тимчасово окупованих територіях - а отже інтерв’ю відібрані під очевидним тиском», - зазначають аналітики.

Незалежні журналісти й волонтери збирали матеріал на території фільтраційних таборів та тюрем, розташованих у Криму та на Донбасі. Водночас, опитування проводилось серед «бажаючих» надати інформацію.

Очевидно, що такі інтерв’ю були відібрані під тиском з боку російських спецслужб й окупаційних адміністрацій. Інколи «правильне» інтерв’ю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій. А отже, ці матеріали не мали потрапити у звіт, наголошують у Центрі.

«Крім цього, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та, в окремих випадках, співробітниками ФСБ РФ», - наголошується у повідомленні.

Amnesty International опублікувала доповідь, у якій звинуватила ЗСУ у порушенні гуманітарного права 4 серпня. Україна висловила своє обурення та закликала припинити створювати фальшиву реальність і не брати участь у кампанії з дезінформації та пропаганди

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: