В Україні для частини ФОПів зростають податки

податки1

З першого жовтня нинішнього року збільшиться розмір єдиного соціального внеску, який мають сплачувати фізособи-підприємці.

Про це повідомляє Державна податкова служба України.

Це пов'язано зі збільшенням розміру мінімальної зарплати. Її розмір зросте із 6500 грн до 6700 грн. Для ФОП третьої групи, яка найпоширеніша в Україні, це означає, що зміниться і розмір ЄСВ.

З початку жовтня зросте мінімальний розмір ЄСВ за місяць до 1474 грн (було 1430 грн) і, відповідно, ЄСВ за IV квартал становитиме 4422 грн. Водночас максимальна ставка ЄСВ за місяць становитиме не більш ніж 22 110 грн за квартал (тобто 7370 грн за місяць).

Ідеться саме про сплату ЄСВ за IV квартал 2022 року. ЄСВ за III квартал, який ФОП третьої групи мають сплатити до 19 жовтня, лишається того ж розміру – 4290 грн.

На розмір єдиного податку решти груп ФОП зростання мінімалки не впливатиме: для першої групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – до 248,10 грн на місяць; для другої групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) – до 1300 грн на місяць; для третьої групи – ставка 2%, 3% (з ПДВ) або 5% від отриманого доходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: