В Україні хочуть заснувати держвідзнаку для нагородження захисниць, а першу медаль вручити парамедикині «Пташці»

В Україні хочуть заснувати держвідзнаку для нагородження захисниць, а першу медаль вручити парамедикині «Пташці»
Парамедикиня Катерина Поліщук із позивним "Пташка" Фото: Instagram

Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги пропонує заснувати державну відзнаку «Медаль Олени Теліги», якою б нагороджувалися захисниці України, які беруть учать у московсько-українській війні.

Як пише ІА Дивись.info, із відповідним зверненням до глави держави поклопотала очільниця Товариства Надія Стрішенець.

«Героїчна відсіч, яку чинить Україна, була би неможливою без внеску наших жінок-захисниць. І у 2014, і у 2022 роках у нас зростала кількість жінок у Збройних силах України. Нині в Українській армії жінки становлять 22%, це один із найвищих показників серед країн Європі. Українські захисниці нарівні з чоловіками боронять рідну землю й виконують найскладніші завдання. Вони оберігають нас, наші життя та долі. Вони оберігають країну та її незалежність. Українські героїні не бояться жодного ворога. Героїчні вчинки, яких ми бачимо кожного дня», - вважає вона.

У Товаристві зазначають, що першу медаль потрібно вручити парамедикині із «Азовсталі» Катерині Поліщук («Пташка»). Яка своєю мужністю нам усім подає приклад незламності.

Колаж: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги

«Запропонована «Медаль Олени Теліги» символізуватиме глибоку повагу та вдячність Українського народу кожній героїні, які на грані неможливого, рятують своїх друзів, захищають свою Батьківщину, боронять її свободу, незалежність і соборність. Безумовно, українки, які борються за Україну, варті пам'яті і почестей», - говорить Надія Стрішенець.

Читайте також: Олена Теліга - символ перемоги духу над матерією

Олена Теліга - українська поетка, визначна діячка ОУН, розстріляна нацистськими окупантами у Бабиному Яру в лютому 1942 р. Доля цієї мужньої жінки досі викликає подив і захоплення у багатьох людей. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі, вона була романтиком національної ідеї, писала ліричні вірші, водночас була надзвичайно вольовою постаттю.

Для довідки

Олена Теліга - зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. У своїх поезіях вона, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а, з другого, вимагала від своїх героїв її переступити, відважитися на вчинок, гідний лицаря. Життя і смерть О. Теліги зробили її справжнім символом невмирущості Української нації. Проживши життя коротке, але насичене, Олена Теліга довела, що за свою країну не шкода віддати і найцінніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: