Фестиваль «Lviv Art and Wine weekend» зібрав десятки виноробів України для підтримки галузі

Безымянный
Фото: ЛОДА

Усі кошти, виручені з фестивалю, перерахують на потреби проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні».

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Упродовж 12-13 листопада у Львові триває фестиваль «Lviv Art and Wine weekend».  Цьогорічне гасло заходу – «Творити поміж сирен». Фестиваль має на меті підтримати українських виноробів та митців у період війни.

В межах події відбулась панельна дискусія, під час якої учасники обговорили майбутнє українського вина, якісне співробітництво та розвиток винної культури в Україні. Серед основних питань, які винесли на обговорення – підтримка виноробів з боку держави.

«Ще влітку цьогоріч на рівні Міністерства затвердили Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Грантова програма з компенсації дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар. Площа території саду має бути від 1 до 25 га. Основна умова – створення нових робочих місць. Умови надання гранту відбуваються на умовах співфінансування: 30% вносить фермер, а 70% компенсує держава. Рішення ухвалюють у найкоротший термін», – розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Фото: ЛОДА

Учасники фестивалю зможуть скуштувати та придбати вино від українських виноробів. Свою винну продукцію презентували виробники з Львівщини, Тернопільщини, Одещини, Київщини, Закарпаття.

«Рівень культури споживання вина напряму залежить від рівня його виробництва на території країни. Однак зараз можемо спостерігати націленість й попит на імпортні товари. За наявності ресурсів та підтримки з боку держави, в України є всі шанси зайняти нішу країни-експортера якісного винного продукту. Львівщина також не буде залишатись осторонь цього процесу, й готова долучитись до розробки проєкту з популяризації виноробства, підтримки виробників, які хочуть розвивати український ринок», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Наприкінці панельної дискусії відбулось підписання Меморандуму про співпрацю, який передбачає створення кластера виноробних громад України. Він має на меті зберегти традиції виноградарства та виноробства в Україні завдяки розробці спільних проєктів. Та найголовніше – сприяти збільшенню площ виноградників, розвитку натурального і екологічного виробництва.

Фото: ЛОДА

Окрім цього, під час фестивалю можна оглянути роботи, створені митцями за період повномасштабної війни. Серед них – скульптура та живопис захисників, які зараз воюють на передовій, а також переміщені до Львова роботи митців з інших міст.

Також у програмі є винний форум, лекції, кіно та благодійний аукціон. Кошти, виручені з фестивалю, перерахують на потреби проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN), що діє на базі Лікарні Святого Пантелеймона, на закупівлю й виготовлення протезів для цивільних та військових.

Читайте також: У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: