На Львівщині вимикають світло на вісім годин: питання та відповіді

IMG_5869-630x420-1

​​На Львівщині залишається діючим період відключень 4 – 8 – 4 - 8, де чотири години – подача електроенергії, а вісім годин – її відсутність.

Нині в регіоні тривають аварійні відключення згідно з обсягами, які визначені розпорядженнями «Укренерго». Виділений ліміт навантаження для Львівщини покриває лише 50% загальних потреб області. Це наслідок ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури та дефіциту потужності в енергосистемі України.

У військовій адміністрації регіону дали відповіді на найпоширеніші запитання мешканців.

Кому відключають електроенергію?

Під аварійні відключення потрапляють більшість споживачів Львівщини, окрім об’єктів критичної інфраструктури. Натомість графіки відключень, які були оприлюднені раніше — не діють. Важливо, що у зв’язку із важкою ситуацією в енергосистемі з переліку критичної інфраструктури вже вилучені низка об’єктів — такі як поліклініки, котельні, станції зв’язку, правоохоронні органи тощо.

Читайте також: У Львові вже є понад 200 локацій, де є генератори: де шукати місця зі світлом

На скільки часу відключають електроенергію?

Орієнтовно разова відсутність електроенергії складає вісім годин, далі упродовж чотирьох електроенергію вмикають. Після цього знову очікується відключення на вісім годин. Якщо у певний момент ситуація в енергосистемі стає кращою і є можливість подати електроенергію до довший період — енергетики це роблять. Однак періодичність вісім годин без електроенергії та чотири з електроенергією наразі зберігається.

Читайте також: Найважчий період позаду, або Коли закінчаться аварійні відключення світла

А якщо електроенергію вже мали подати, але світла немає

Можливе збільшення часу відключення орієнтовно на годину (8 + 1 год.), зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до підстанцій. Окрім цього, у час повітряної тривоги енергетики не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж може збільшити перерву в електропостачанні.

Світла нема понад 9 годин

Якщо Ви бачите, що світла немає вже більше 9 годин, або ж сусідні будинки, які вимикають разом з Вашим, вже мають електроенергію, а у вас немає — ймовірно сталося пошкодження електромереж і про це потрібно повідомити енергетиків.

Найшвидше це можна зробити у чат-ботах «Львівобленерго» у Telegram та Viber: https://loe.lviv.ua/ua/viber_telegram.

Тут оберіть свій особовий рахунок, натисніть кнопку «Немає світла» і Ви зможете оформити заявку, яка напряму потрапить у диспетчерську службу. Окрім цього, Ви можете звернутися на цілодобову гарячу лінію за номерами:

  • 0-800-30-15-68,
  • 067-333-15-68,
  • 050-460-15-68,
  • 093-170-15-68,
  • (032) 290-75-68.

Чи можна користуватись електроенергією в повному обсязі після включення

У час, коли електроенергія подається, просимо використовувати її лише для найнеобхідніших потреб — зарядка телефонів, павербанків тощо. Не вмикайте потужні прилади, без яких можна обійтись — духовки, порохотяги, бойлери, посудомийні машини та інші. Адже ситуація в енергосистемі України залишається складною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: