«Вагнер» в Україні: як ПВК знищує російську армію

Вагнер
Фото з відкритих джерел.

Бійці ПВК «Вагнер» стали одноразовою піхотою для наступу росії на сході України, але документ української розвідки показав, наскільки вони ефективні у наступі на Бахмут та наскільки важко з ними боротися.

Про це пише CNN, яке отримало доступ до документа.

Унікальна загроза

«Вагнер» — приватна військова компанія, якою керує олігарх Євген Пригожин, який останніми тижнями був дуже помітним на передовій — і завжди поспішав заявляти про заслуги росії. Бійці «Вагнера» брали активну участь у взятті Соледару, за кілька миль на північний схід від Бахмута, та районів навколо міста.

Вагнер
Офіс ПВК "Вагнер" у Санкт-Петербурзі. Фото: Maksim Konstantinov

В українському звіті, датованому груднем 2022 року, робиться висновок, що «Вагнер» представляє унікальну загрозу, навіть зазнаючи надзвичайних втрат.

«Загибель тисяч солдатів «Вагнера» не має значення для російського суспільства, – йдеться у звіті. Без команди штурмові групи не відступають… Самовільний відхід команди або без поранення карається розстрілом на місці».

Перехоплення телефонних розмов, отримане джерелом української розвідки та передане CNN, також свідчить про нещадність на полі бою. В одному чути, як солдат розповідає про іншого, який намагався здатися українцям.

«Вагнерівці» його спіймали і відрізали йому йо**ні яйця», — розповідає солдат.

Груз-300 - не вантаж

Поранені бійці «Вагнера» часто залишаються на полі бою годинами, за українською оцінкою: «Штурмова піхота не має права самостійно виносити поранених з поля бою, оскільки її основне завдання — продовжувати штурм до досягнення мети. У разі невдачі штурму відступ також дозволяється тільки вночі».

Незважаючи на жорстоку байдужість до втрат, продемонстровану самим Пригожиним, український аналіз говорить, що тактика «Вагнера» «є єдиною ефективною для погано навчених мобілізованих військ, які складають більшість російських сухопутних сил».

Бійці ПВК "Вагнер". Фото з відкритих джерел.

Це припускає, що російська армія може навіть адаптувати свою тактику, щоб стати більш схожою на «Вагнер», кажучи: «Замість класичних батальйонних тактичних груп збройних сил росії пропонуються штурмові підрозділи».

Це було б значною зміною традиційної залежності росіян від більших механізованих підрозділів.

Смертна кара

На місцях, за даними української розвідки, частина мобілізованих подумує про перехід до «Вагнер».

В одному з таких інтерв’ю солдат протиставляє «Вагнер» його підрозділу і каже: «Це с**а небо і земля. Тож якщо я збираюся служити до біса, я краще буду служити там».

Засуджені – десятки тисяч яких були завербовані «Вагнером» – часто формують першу хвилю атаки та несуть найбільші втрати – за даними українських чиновників, до 80%.

Реклама "Вагнера" на росії. Фото з відкритих джерел.

Далі йдуть більш досвідчені бійці, з тепловізорами і приладами нічного бачення.

Для українців їхні власні безпілотники мають вирішальне значення для того, щоб їхні окопи не були забиті гранатометними атаками. У документі розповідається про інцидент у грудні, коли безпілотник помітив наступаючу групу «Вагнера», що дозволило українській обороні знищити її до того, як її війська змогли запустити вогонь з РПГ.

Якщо військам «Вагнера» вдасться зайняти позицію, артилерійська підтримка дозволить їм вирити нори та закріпити свої успіхи, але ці нори дуже вразливі для атак на відкритій місцевості. І знову ж таки – згідно з українськими перехопленнями – координації між «Вагнером» і російськими військовими часто бракує. Під час одного перехопленого дзвінка солдат сказав своєму батькові, що його підрозділ помилково забрав автомобіль «вагнерівців».

Соледар

Пригожин неодноразово наполягав на тому, що його бойовики відповідальні за захоплення міста Соледар і прилеглих населених пунктів минулого тижня, що стало першим російським військовим успіхом за кілька місяців.

Соледар після боїв. Фото: Maxar.

«Жодні підрозділи, окрім оперативників ПВК «Вагнера», до штурму Соледару не брали участі», — заявив він.

Читайте також: пригожин маніпулює "захопленням Соледара" і "очорнює" російську армію, – ISW.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: