Росіяни намагаються стримати контрнаступ України шляхом ескалації загроз щодо ЗАЕС

62eaa4c5cea87

Можливо, російська окупаційна влада намагається ще більше обмежити присутність Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), щоб змусити де-факто визнати російську власність на станції.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

10 лютого МАГАТЕ оголосило, що відклало заплановану ротацію персоналу місії МАГАТЕ на ЗАЕС через міркування безпеки. 

20 лютого генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що ситуація залишається нестабільною.

28 лютого — що біля ЗАЕС сталося 20 вибухів, що призвело до ненадовго відключення резервної лінії електропередач від ЗАЕС і підкреслило «крихку зовнішню енергетичну ситуацію» ЗАЕС.

22 лютого прес-секретар МЗС Марія Захарова заявила, що Департамент безпеки та безпеки ООН без поважних причин відклав ротацію персоналу МАГАТЕ на невизначений термін, стверджуючи, що Росія зобов'язується забезпечити безпечний проїзд персоналу МАГАТЕ на ЗАЕС. 

Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 1 березня заявив, що західні спецслужби зірвали планову ротацію місії МАГАТЕ, щоб звинуватити Росію у створенні перешкод для МАГАТЕ. 

Російські та окупаційні чиновники раніше критикували присутність МАГАТЕ на ЗАЕС, як-от Рогов звинуватив МАГАТЕ в січні у тому, що вона грає політичну роль на ЗАЕС для підтримки України.

Російська та окупаційна влада, ймовірно, має намір використати або персонал МАГАТЕ, який, можливо, потрапив у пастку, або скорочену присутність МАГАТЕ на станції, щоб змусити міжнародне визнання російської власності на станцію. Російська та окупаційна влада, можливо, також намагається стримати можливий майбутній український контрнаступ на півдні України шляхом ескалації загроз щодо ЗАЕС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: