У Львові триває ярмарок органічних, крафтових та локальних молочних продуктів

14
Фото: ЛОДА

Сьогодні з 11 до 19 години біля Палацу Мистецтв відбувається Львівський ярмарок смаку, на якому понад 50 виробників з усієї України представляють свою органічну та крафтову продукцію, а також локальні молочні продукти

Про це пише пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

Товари на ярмарку – на будь-який смак: різні види сирів, олій, меду, солодощі, крупи, чаї, м’ясні вироби тощо. Відвідувачі мають можливість спробувати щойно приготоване сирне фондю, а також подегустувати представлену на ярмарці продукцію.

Організатором ярмарку є Львівська обласна військова адміністрація спільно з Львівською міською громадською організацією «Екотерра» та спільнотою поціновувачів сиру «ProCheese» за підтримки Швейцарії та під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував виробникам – учасникам ярмарку за те, що під час війни продовжують працювати, створюють корисну продукцію і забезпечують людей роботою.

«Величезне дякую за сьогоднішнє свято – місцевого локального, крафтового, органічного виробника. Вдячність за вашу професійну, віддану та сумлінну роботу, якісну та сертифіковану продукцію. Ви робите величезний внесок у продовольчу безпеку нашої держави, підтримку ЗСУ та ВПО», – наголосив Максим Козицький.

Фото: ЛОДА

Ярмарок організували за підтримки Швейцарії у межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», яку впроваджує Дослідний інститут органічного сільського господарства Швейцарії у партнерстві з консалтинговою компанією SAFOSO AG.

Швейцарія підтримує Україну з 1990-х років у сферах містобудування, охорони здоров’я та економічного розвитку – про це розповів директор Програми співробітництва посольства Швейцарії в Україні Андреас Хубер.

Фото: ЛОДА

«Створити стабільний добробут, який усі українці зможуть поділяти – це одна з цілей  цієї економічної підтримки. Також створити додаткові робочі місця. Але для цього необхідно підтримувати бізнес, який створюватиме робочі місця. Тому ми активно підтримуємо сектор сільського господарства, особливо виробництво молочної та органічної продукції. Швейцарія готова підтримувати цей сектор економіки і під час війни. Сьогоднішній ярмарок – це доказ стійкості та сили українських виробників», – зазначив Андреас Хубер.

Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, міністерство спільно з депутатами аграрного комітету Верховної Ради напрацювали законодавчу ініціативу №8290, яка визначає спрощені вимоги до крафтової ремісничої продукції, для того, щоб створити сприятливі умови для розвитку виробництва такої продукції.

«Україна обрала чіткий шлях вступу у Європейський Союз, де основу економіки складає перш за все малий та середній бізнес. Вступаючи в ЄС, Україна розвиватиме та підтримуватиме малий та середній бізнес. Держава зі свого боку повинна однозначно підтримувати таких виробників», – додав Тарас Висоцький.

Фото: ЛОДА

Довідково:

Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА, в області  здійснюють діяльність 28 операторів ринку органічної продукції та 2 органічні кооперативи. Орієнтовний обсяг експорту органічної продукції з Львівщини у 2022 році становить 14,4 тис. тонн (країни ЄС, Азії, США, Південна Корея), з них 60% – дикороси, сублімовані ягоди (шипшина, бузина, брусниця),  39% – ягоди (полуниця, ожина, малина, смородина), 1% – продукція рослинництва (пшениця, льон, боби).

З року в рік Львівщина є лідером серед областей України, який спрямовує з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Зокрема, у 2023 році на підтримку АПК області спрямовано 34,4 млн грн з обласного бюджету та 2,1 млн грн з бюджету громад.

Читайте також про головні події за добу на Львівщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: