Пентагон: на черговому «Рамштайні» обговорять передачу Україні F-16

34-2

Головними темами наступної зустрічі у форматі «Рамштайн» буде посилення протиповітряної оборони та передача Україні винищувачів F-16.

Про це повідомив речник Міністерства оборони США Пет Райдер у вівторок, 23 травня.

«На цій контактній групі, як і на інших, все почнеться з того, що Україна представить огляд поточної ситуації в галузі безпеки та розповість про свої найнагальніші потреби. Я очікую, що наземна протиповітряна оборона залишатиметься пріоритетною темою для обговорення, а також боєприпаси для забезпечення… Також обговорюватиметься підготовка F-16», — заявив він.

Нагадаємо, 22 травня високий представник Європейського союзу Жозеп Боррель розповів, що вже розпочалися тренування українських пілотів на літаках F-16.

Крім того, раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу в п’ятницю, 19 травня, заявив, що винищувачі F-16, які Україна отримає від союзників, надаватимуться за умови, що вони не використовуватимуться для ударів по росії.

А в квітні Міністр закордонних справ України заявив, надання Україні літаків F-16 стане найкращою інвестицією цього десятиліття.

За даними Пентагону, винищувачі F-16 можуть прибути в Україну щонайменше за декілька місяців.

Довідка

Літак F-16 є легким багатоцільовим винищувачем, який розробила компанія «General Dynamics» для Повітряних сил США. F-16 було створено ще 48 років тому. Однак він до сьогодні залишається основою повітряних сил багатьох країн світу.

Основні особливості цього літака є безкаркасний купол для гарної видимості, бічний джойстик для полегшення керування під час маневрування, катапультне крісло, яке може відхилятися на 30 градусів від вертикалі, щоб зменшити вплив перевантажень на пілота.

Крім того, F-16 містить також систему керування fly-by-wire яка допомагає стабілізувати управління польотом. Вперше ця система була встановлена саме на цьому літаку.

Про Рамштайн 

Рамштайн — військова база США в Німеччині, де члени контактної групи з питань оборони неодноразово зустрічалися для обговорення постачань озброєння для українських військових. 21 квітня відбулося крайнє засідання в очному форматі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: