Виробників «Мілки» та «Ведмедика Барні» визнали спонсором війни, — Нацагенство із запобігань корупції

назк

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію Mondelez International, що виробляє продукти харчування.

Про це йдеться на сайті відомства.

Після початку повномасштабного вторгнення Mondelez International продовжила вести бізнес у росії. Упродовж 2022 року російський філіал компанії отримав прибуток у 339 мільйонів доларів. А податків у бюджет росії сплатили на понад 61 мільйон доларів.

На російському ринку американську компанію представляє ТОВ «Мон’дэлис Русь», яка має три заводи:

  • фабрику «Большевик», яка випускає печиво «Юбилейное», OREO, «Медвежонок Барни» та крекери TUC;
  • виробництво в Покрові — шоколад Alpen Gold, «Воздушный», Milka та батончик Picnic;
  • завод у Великому Новгороді — жувальна гумка Dirol і льодяники Halls.

Компанія є лідером ринку кондитерських виробів в категоріях шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце в категорії жувальна гумка та карамельки.

«Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Водночас лукаво розширює свою діяльність в країні-агресорці й продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається, в тому числі й на ракети, що вбивають українських дітей», —йдеться в повідомленні НАЗК.

Нагадуємо, на початку травня виробник побутової хімії та товарів для особистої гігієни Henkel повідомив про завершення продажу бізнесу у росії.

Тим часом ще низка світових компаній залишаються працювати у росії. Тут можна ознайомитись із переліком.

За даними НАЗК, 26 компаній є у переліку міжнародних спонсорів війни. Їх автоматично вносять до World-Check — бази даних людей і організацій із підвищеним ризиком, яку використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: