При двох комунальних підприємствах Львова запрацюють наглядові ради

Під час сесії Львівської міської ради депутати ухвалили створення наглядових рад при двох комунальних підприємствах – «Львівводоканал» та «Львівсвітло».
Про це йдеться на сайті міської ради.
Над створенням наглядових рад мають працювати протягом трьох місяців, а запустити їх – до 1 жовтня 2023 року. Після підтримки цього рішення міськрадою на наступне пленарне засідання мають винести проєкти змін до статутів і також працюватимуть над створенням конкурсних комісій по затвердженню членів наглядових рад.
Щодо повноважень – члени Наглядових рад не будуть втручатися в операційну діяльність підприємств, вони будуть більше займатися формуванням стратегічних напрямків. Міський голова і Наглядова рада розділять між собою відповідальність за призначення і звільнення керівника підприємства, як пояснила Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.
В ухвалі передбачено, що Наглядові ради ЛМКП «Львівводоканал» та ЛКП «Львівсвітло» будуть здійснювати свою діяльність упродовж двох років.
Відповідно до прийнятої ухвали було затверджено:
1. Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

2. Порядок призначення членів Наглядової ради комунального унітарного підприємства.



3. Вимоги до незалежних членів Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

4. Перелік виключних повноважень Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

5. Примірне положення про Наглядову раду комунального унітарного підприємства.
Загальні положення:
- Наглядова рада є колегіальним органом управління комунального підприємства, яка утворюється на комунальному унітарному підприємстві.
- Примірне положення про Наглядову раду комунального унітарного підприємства (надалі – Положення) розроблено відповідно до законодавства України та статуту підприємства (надалі – статут).
- Положення визначає структуру Наглядової ради комунального унітарного підприємства (надалі – Наглядова рада), організацію її роботи, права та обов’язки членів Наглядової ради, порядок проведення засідань Наглядової ради.
- Усі зміни та доповнення до цього Положення підлягають затвердженню Львівською міською радою.
- Місцезнаходженням Наглядової ради визначається юридична адреса підприємства.
Нагадаємо, 10 лютого у Львові обговорили реформу корпоративного управління комунальними підприємствами щодо запровадження там наглядових рад. Місто є першим в Україні, де успішно запрацює така перебудова.
Що передувало
Загалом щодо питання створення наглядових рад дискутують уже давно. Наприклад, торік у ЛКП «Львівелектротранс» виявили порушень і недоліків в управлінні фінансами на 314,9 мільйона гривень. У КП «Адміністративно-технічне управління» – на майже 70 мільйонів гривень. А вже цього року в ЛКП «Рембуд» знайшли непродуктивних видатків на 126,5 мільйона гривень і втрат на 4,7 мільйона гривень. Львів щороку втрачає величезні суми через неефективне або ж відверто шкідливе управління комунальними підприємствами. Про ці порушення можна довідатися переважно зі звітів держаудиту або ЗМІ. Однак це мізер порівняно з тим, що відбувається там насправді, кажуть депутати міськради, будучи впевненими, що більшість комунальних підприємств можуть бути беззбитковими, а деякі навіть стати прибутковими завдяки якісному управлінню.
Коментарі