Росія знову заблокувала «зернову ініціативу»

novyj-proekt-1
Фото: Depositphotos

РФ заблокувала реєстрацію та проведення інспекцій вхідного флоту суден, які прямують у межах «зернової ініціативи».

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Там зазначили, що спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову росії  реєструвати вхідний флот до участі в так званій «зерновій ініціативі».

Таким чином, впродовж двох днів, 30 та 31 травня, росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише 1 вхідне судно на порт «Чорноморськ».

У цей час коли інші сторони спільного координаційного центру підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти. Тому Україна не може виконати свій зерновий план.

«У черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 мільйона тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад 3 місяці. Це понад 1 мільярд доларів збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Таким чином росія в черговий раз знайшла спосіб обмежити світ в їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту «Південний», є грубим порушенням умов Зернової ініціативи, під якою підписалась і країна-агресор», - повідомили у відомстві.

За офіційною інформацією, українська делегація направила лист до Секретаріату спільного координаційного центру з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Наразі українська делегація очікує на відновлення роботи.

Про «зернову ініціативу»

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

Однак 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Всеукраїнська аграрна рада розповіла про головні завдання на час дії «зернової ініціативи».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: