У Брюсселі завершилася дводенна зустріч міністрів оброни країн-членів НАТО: які результати

Official Photo - Meeting of NATO Ministers of Defence
Official Family Portrait

Міністри оборони країн НАТО завершили дводенні зустрічі в Брюсселі у п'ятницю, 16 червня, з метою підготовки до Вільнюського саміту у липні.

Про це ідеться на сайті Альянсу.

За словами генсека Єнса Столтенберга, НАТО працює над багаторічним пакетом із значним фінансуванням для проведення Саміту, а також працює над створенням нової Ради України, де Україна та союзники консультуватимуться та вирішуватимуть питання безпеки на рівноправній основі. 

«Наша мета - провести перше засідання нової Ради у Вільнюсі з президентом Зеленським», - сказав Столтенберг.

Міністри оборони на зустрічі погодили нову ротаційну модель протиповітряної та протиракетної оборони. Також вони узгодили суттєве збільшення боєздатності цілей у питанні боєприпасів, розглянули План дій НАТО з оборонного виробництва та заходів щодо об'єднання попиту, нарощування потенціалу та підвищення оперативної сумісності та взаємозамінності. 

Столтенберг сказав - він очікує, що союзники з НАТО візьмуть на себе більш амбітні зобов'язання щодо інвестицій в оборону у Вільнюсі, встановивши 2% ВВП на витрати на оборону як мінімальну, а не як стелю.

Також зустрілася Група ядерного планування НАТО, щоб обговорити ядерні аспекти поточної безпеки і поточну адаптацію ядерного стримування Альянсу.

На прийдешньому саміті у Вільнюсі союзники також зроблять кроки щодо подальшого зміцнення стримування та оборони, зокрема, за допомогою нових регіональних планів. Столтенберг наголосив, що вперше із часів холодної війни країни"повністю пов'язують планування нашої колективної оборони з плануванням наших сил, засобів і засобів управління і контролю" і що НАТО матиме понад 300 000 військовослужбовців у стані підвищеної готовності за підтримки значних повітряних та морських сил.

Нагадаємо, країни-союзники України погодили нову військову допомогу для Сил оборони на засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») у четвер, 15 червня.

Пакети військової допомоги

Канада виділить для підтримки України 500 мільйонів доларів. А також передасть для ЗСУ 288 ракет AIM-7 для захисту неба.

До пакету також входить надання 10 тисяч 105-мм артилерійських снарядів, продовження операції UNIFIER із навчання військових до 2026 року, сприятиме підготовці пілотів, обслуговуванні та підпримці українських F-16, братиме участь в обслуговування танків Leopard 2 у Польщі.

Окрім цього, 116 із 200 броньованих машин Senator, які обіцяли Україні, уже доставлено, а ще 18 мають бути доставлені наступного тижня, сказала міністерка оборони Канади Аніта Ананд у четвер, 15 червня.

Найближчими днями також будуть доставлені 6750 штурмових гвинтівок; 1,1 мільйона патронів калібру 7,62 мм; 250 000 патронів калібру 5,56 мм; 70 000 снайперських боєприпасів.

Норвегія та Німеччина анонсували пакети на кілька років, а Данія оголосила свій пакет на близько 2,6 млрд доларів для військової допомоги на 2024 рік.

Співпрацюватимуть щодо постачання Україні обладнання протиповітряної оборони Данія, НідерландиВелика Британія та США. Ідеться про ракети ППО малої та середньої дальності та відповідних систем, необхідних для захисту критичної інфраструктури України та подальшого забезпечення успіху контрнаступальних операцій у найближчі місяці. Постачання обладнання вже розпочато і має завершитися протягом кількох тижнів.

Зі слів очільника Пентагону, також надання критично важливих спроможностей для України анонсувала й Італія. А кілька партнерів розглядають підтримку України у довгостроковому плані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: