Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів

ядвлаоптри

Президент України Володимир Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу.

Про це йдеться в указі №353.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року «Щодо результатів оперативних обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття населення», - йдеться в указі.

Читайте також: У середу, 21 червня, у Львові водинадцяте відбулося Свято музики. Гасло події: «Музика — всюди, концерт — ніде». Усі заходи в межах фестивалю були безкоштовними для відвідувачів. Аби переконатися у тому, що ці заходи були ще й безпечними, ІА Дивись.info продовжила свій експеримент з пошуками укриття.

Що передувало

РНБО визнала незадовільною роботу із забезпечення готовності укриттів до їх використання за призначенням у містах Київ, Запоріжжя, Херсон, Чернігів, Харків, Миколаїв, Одеса, Суми, Дніпро, Конотоп, Біла Церква, а також у Запорізькій та Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області та Конотопському районі Сумської області.

З огляду на це Кабміну, обласним та Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування слід вжити невідкладних заходів для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадових осіб, що відповідають за утримання та експлуатацію укриттів у населених пунктах, де ситуація визнана незадовільною.

У рішенні РОБО повідомляється, що за результатами вжитих заходів Апарат Ради національної безпеки і оборони України необхідно поінформувати до 30 червня.

Кабмін повинен:

  • визначити статус укриттів як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення;
  • визначити посадову особу зі складу Кабміну, що координуватиме та контролюватиме процес приведення обʼєктів до належного стану;
  • забезпечити проведення системних заходів щодо перевірки стану укриттів;
  • створити комісію на чолі з віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністром розвитку громад, територій та інфраструктури для перевірки стану мостових споруд.

Крім того, уряд має внести до 31 липня до Верховної ради пропозиції щодо змін до:

  • Кримінального кодексу - щодо посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за неналежне утримання, експлуатацію укриттів та за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до них;
  • Кодексу України про адміністративні правопорушення - щодо встановлення (посилення) відповідальності посадових осіб, балансоутримувачів (власників) за неналежне утримання, експлуатацію та незабезпечення цілодобового доступу населення до укриттів;
  • Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" - щодо встановлення відповідальності субʼєктів містобудування за неналежне проектування та будівництво захисних споруд цивільного захисту.

Обласні та Київська міська військова адміністрація мають:

  • забезпечити до 30 червня вилучення з електронних мап укриттів тих обʼєктів, які не можуть використовуватися населенням для укриття;
  • привести до 25 липня в належний стан наявні укриття, забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до них;
  • вжити заходів щодо нарощування фонду укриттів, щоб забезпечення доступу до них для 100 % населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: