На Львівщині поновили директора, якого напередодні звільнили через знущання з учнів

орполрплек
ілюстративне фото

Львівський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу ексдиректора сільської школи Івана Січака, якого звільнили за цькування учнів. Окрім цього, чоловіку вдалось стягнути з відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради 387318 грн на свою користь за вимушені прогули роботи та 6000 грн моральної компенсації.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, Іван Січак в період з вересня 2021 по жовтень 2021 року, перебуваючи на посаді директора Верхньояблунського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів, вчиняв моральне та фізичне насильство над учнями школи. Це правопорушення задокументовували тричі до різних неповнолітніх осіб.

Саме на ці документи і подає скаргу захист Івана Січака, вказуючи, що в протоколах не зазначено конкретизації суб’єктивної та об’єктивної сторони злочину. Також посилаються на те, що вони велись неправильно, а багато деталей правопорушення не зазначено. Сторона скаржника заявляє, що у цькування не було систематичного характеру, а тому за ч.1 ст. 173-4 КУпАП немає складу правопорушення, адже згідно п. 3-1 ст. 1 Закону України «Про освіту» типовою ознакою булінгу є систематичність діяння.

Враховуючи це, Турківський районний суд частково задовольнив позов Івана Січака та скасував його відсторонення та звільнення, поновивши чоловіка на посаді директора Верхньояблуньського ЗЗСО І-III ступенів.

Читайте також: На Львівщині вчителька побилася з учнем (відео).

Довідка

За даними досліджень, Україна увійшла до ТОП-10 країн із поширеною дитячою агресією у школах. Жертвами при цьому є здебільшого учні від 11 до 15 років.
Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.


Законом визначено, що булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг.
Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.


Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.


Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти.


Так, неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Читайте також: Як розпізнати, що ваша дитина стала жертвою булінгу та як з цим боротись.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: