У Львові готують до протезування захисника, котрий втратив ногу через ворожу міну

1-9057a4bb
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

До протезування ноги у Львові готується 30-річний воїн зі столиці Роман Лісовенко. Він отримав поранення на фронті торік у травні.

Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Пацієнт реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ пішов до війська, коли росіяни пішли проти України повномашстабною війною. Служив у десантно-штурмовій бригаді. Важке поранення отримав у травні.

«Тієї ночі виконував бойове завдання на Луганському напрямку: наступив на протипіхотну міну. Лише мить – і почув вибух, а далі – нестерпний біль у нозі. Він зрозумів, що поранений. Та думав лише про те, аби вижити. Першу допомогу йому надали побратими», — розповіли медики.

Романа евакуювали до шпиталю у Дніпрі. Лікарі намагались зберегти його поранену ногу. Однак довелось її ампутувати.

До центру НЕЗЛАМНІ Роман приїхав на протезування та реабілітацію. Нині він каже: хоче протез, з яким міг би займатися спортом. Адже до повномасштабної війни у вільний час він бігав, а ще багато та часто їздив на велосипеді.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Реабілітація в Романа буде тривалою. Зараз команда лікарів та фізичних терапевтів реабілітаційного центу НЕЗЛАМНІ готує його до встановлення протезу. Він щодня займається на силових тренажерах, уже впевнено ходить на милицях та вчиться самостійно бинтувати ампутовану кінцівку. Коли на ній зменшиться набряк та загояться рани, він отримає протез.

Про Центр НЕЗЛАМНІ

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів. Так, нещодавно протез руки отримала перша дитина. Це 13-річний Дмитро, син воїна ЗСУ. Він втратив руку, коли допомагав мамі по господарству. У підлітка міоелектричний протез. Керувати ним він зможе за допомогою міодатчиків, які кріпляться до м’язів руки. Його виготовила німецька компанія.

Протезування у Львові

У березні теперішнього року у Львові відкрили майстерню, що дасть змогу встановлювати сотню протезів кожного місяця.

До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові. Загалом у команді працюють вісім фахівців. Це як протезисти із багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник лікується у центрі НЕЗЛАМНІ. Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме таким, як сам.

Від вересня 2022 року встановлено більше сотні протезів, десять з яких – біонічні протези рук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: