Країни G7 погодили спільну декларацію про підтримку України, — Офіс Президента

bb2bf57c-599a-4d22-b7f7-ffb2226f3f00
Саміт НАТО у Вільнюсі. Фото: з телеграм-каналу Андрія Єрмака

11 та 12 липня у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу (НАТО). Під час цієї події країни G7 (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) погоди спільну декларацію щодо підтримки України.

Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в середу, 12 липня. 

Зокрема він розповів, що така декларація є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами.

Він також підкреслив, що ключовою тезою Декларації є підтвердження того факту, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Цю тезу підкріплює згадка про майбутнє членство України в НАТО.

Що передбачають гарантії безпеки у прийнятій декларації?

За словами, керівника Офісу Президента гарантії безпеки включають у себе такі компоненти:

  • Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові оборонно-промислового комплексу (ОПК), навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу.
  • Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни. Всі ці принципи були закладені в концепції Kyiv Security Compact групи Расмуссена-Єрмака.
  • Підтримка у притягненні рф до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права. Це означає, що держави-члени G7 повністю підтримують ініціативи Офісу Президента в площинах санкційної політики та правосуддя.
  • Подальша підтримка демократичного розвитку України.

«Важливо, щоб до саміту НАТО у Вашингтоні 2024 року ми перемогли у війні і підписали гарантії безпеки для нашої держави. Вони діятимуть до моменту вступу в НАТО» , - додав Андрій Єрмак.

Він також нагадав, що у вересні минулого року, міжнародна група, яку разом зі мною очолює колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, виконуючи задачу Президента Володимира Зеленського, підготувала документ з пропозиціями гарантій - Kyiv Security Compact. Сьогодні вони увійшли в погоджену партнерами з G7 Спільну декларацію.

Нагадаємо, що раніше речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив, що які б розрахунки та вимоги запобігти членству України в НАТО не були у Москви, вони будуть марними, і Україна зрештою приєднається до Альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: