У реабілітаційному центрі Львова по-новому виготовлятимуть протези ніг
У Львові спеціалісти реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ удосконалили техніку виготовлення протезів. Ідеться про протезування ніг.
Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова, на базі якого діє Центр.
Ця техніка називається «ischial containment socket», що перекладається як «куксоприймач із утримуванням сідничної кістки». Згідно з цією технологією, частину, яка одягається на куксу та «з’єднує» кінцівку з протезом виготовляють так, щоби він захоплював більшу площу - аж до сідничної кістки. Таке протезування дає кращу стабільність. Тож пацієнт почувається більш комфортно та впевненіше при ходьбі.
Навчання тривало тиждень і проходило під керівництвом досвідченого індійського протезиста Лапкуша Кумара.
Що таке Центр НЕЗЛАМНІ?
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів. Так, нещодавно протез руки отримала перша дитина. Це 13-річний Дмитро, син воїна ЗСУ. Він втратив руку, коли допомагав мамі по господарству. У підлітка міоелектричний протез. Керувати ним він зможе за допомогою міодатчиків, які кріпляться до м’язів руки. Його виготовила німецька компанія.
Протезування у Львові
У березні теперішнього року у Львові відкрили майстерню, що дасть змогу встановлювати сотню протезів кожного місяця.
До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові. Загалом у команді працюють вісім фахівців. Це як протезисти із багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник лікується у центрі НЕЗЛАМНІ. Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме таким, як сам.
Від вересня 2022 року встановлено більше сотні протезів, десять з яких – біонічні протези рук.