Перекрили дефект шкірою зі спини: у Львові врятували від ампутації ногу захисника

протезування
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

У Львові готують до протезування ноги захисника із Рівненщини, який отримав поранення на фронті, підірвавшись на міні. Праву кінцівку фахівцям вдалось врятувати.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова у четвер, 20 липня.

Богданові Стратюкові із Клевані 28 років. У перший день повномашстабної війни чоловік відправив родину за кордон, а сам вирушив на захист Києва. Звідти добровольця скерували у Харківську область, де боєць воював у районі Ізюма. Тут і отримав поранння під час штурму позицій.

«Йшов першим, наступив на ворожу міну і підірвався. Побратими наклали пораненому три турнікети та евакуювали в стабілізаційний пункт. Звідти бійця, який втратив дуже багато крові та вже був не при тямі, доправляють в шпиталь Покровська. Там роблять екстрене переливання крові та під'єднують до апарату штучної вентиляції легень. Наступні 5 днів за життя Богдана борються вже лікарі Дніпра», — йдеться в повідомленні.

Тут медики роблять все, щоб зберегти ліву ногу, однак поранення виявилось занадто тяжким — кінцівку довелось ампутувати. Щоби зберегти збереження правої ноги, чоловіка відправляють до Львова, де лікарі вже мають подібний досвід.

Спершу лікарі мусять побороти інфекційні процеси. А вже потому беруться за подальший порятунок правої ноги Богдана. Для цього виконують мікрохірургічну реконструктивну операцію методом free flap, що дослівно означає «вільний клапоть». Дефект м‘яких тканин на нозі хірурги закривають найширшим м‘язом зі спини пацієнта. Аби приживити цей клапоть, їм потрібно вручну сполучити кожну найдрібнішу судину товщиною всього з людську волосину - до 1 мм.

Операція тривала близько 12 годин та минула успішно.

Потому травматологи встановили на прооперовану кінцівку апарат зовнішньої фіксації. Після операції минуло вже три місяці. Нині пацієнт проходить реабілітацію та готується до протезування лівої кінцівки.

Нагадуємо, у Львові медикам вдалося врятувати ногу пораненого десантника, 27-річного Олекси Клюка. Після п'яти місяців, поки тривали операції та лікування, кінцівку воїна знерухомило.

Про Центр НЕЗЛАМНІ

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів. Так, нещодавно протез руки отримала перша дитина. Це 13-річний Дмитро, син воїна ЗСУ. Він втратив руку, коли допомагав мамі по господарству. У підлітка міоелектричний протез. Керувати ним він зможе за допомогою міодатчиків, які кріпляться до м’язів руки. Його виготовила німецька компанія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: