У Першому медоб’єднанні Львова проводитимуть трансплантацію кісткового мозку

yar0478-d6acd80c
Фото: ЛМР

У Першому медоб’єднанні Львова запрацювало відділення гематології та трансплантації кісткового мозку. У відділенні відбуватиметься замкнений цикл надання допомоги гематологічним пацієнтам: від діагностики, первинного лікування та лікування рецидивів до проведення трансплантації кісткового мозку. Протягом першого року тут планують пролікувати 250-300 пацієнтів та виконати 10-15 трансплантацій

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Нове відділення загальною площею близько 2000 м.кв. займає два поверхи. Перший поверх – відділення гематології та денний стаціонар: 8 палат загальною місткістю 18 ліжок. Другий поверх – 12 одномісних боксів, у яких виконуватиметься трансплантація кісткового мозку. 

Також у відділенні розміщена аферезна (приміщення для забору стовбурових клітин), операційна, три маніпуляційних кімнати. У планах – облаштувати кріосховище для довготривалого зберігання стовбурових клітин. 

Крім того, тут функціонуватиме бокс інтенсивної терапії, де буде надаватися допомога пацієнтам із життєвозагрозливими станами.

Сьогодні, 22 липня, нове відділення оглянули міський голова Львова Андрій Садовий та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.  

«На сьогодні Львів є лідером трансплантології в Україні. А пересадка кісткового мозку – це найскладніший і найважчий процес зі всіх пересадок. Він не довгий по часу, але реабілітація триває місяцями. Відділення, яке сьогодні відкрили, - унікальне. Аби вибудувати його, ми спільно з державою, інвестували близько 100 млн грн. Але це шанс для сотень тисяч українців мати можливість нормально жити.

І це ще один крок до нашої мети - щоб Перше ТМО увійшло в ТОП-200 медичних об’єднань світу», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, відкриття відділення у Львові дозволить значно збільшити потужності трансплантації кісткового мозку в Україні.

«За півроку в Україні здійснено 157 трансплантацій кісткового мозку. В основному це робили в Охматдиті, в Онкодиспансері у Черкасах, та в Національному інституті раку.

Відділення у Львові дозволить нам проводити більшу кількість трансплантацій. Це - не звичайні оперативні втручання. Після пересадки кісткового мозку людина живе в капсулярному боксі. Це повністю ізольоване від зовнішнього середовища приміщення з інноваційними методами очищення повітря. Після пересадки вона має перебувати тут від одного до трьох місяців. І тільки після цього вона може вийти з цього боксу та повернутися до життя.

Ми маємо робити все для того, щоб система функціонувала, і кількість трансплантацій кісткового мозку збільшувалась», - наголосив Віктор Ляшко.

Додамо, з початком повномасштабної війни Перше медоб’єднання Львова стало найбільшим медичним хабом в тилу. За цей час у медзакладах Об’єднання проліковано понад 15 тис. поранених та 150 тис. переселенців.

 «Оскільки лікарні півдня і сходу України зазнають руйнувань внаслідок бойових дій, ми на заході України маємо розширювати наші потужності для лікування в тому числі і людей, які втікають від війни», - додав Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова.

Читайте також про головні події за добу на Львівщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: