Яким буде новий навчальний рік у Львові

Новий навчальний рік у школах Львова проходитиме у різних форматах. Як і торік, все залежатиме від того, чи є в освітніх закладах укриття.
Про це повідомив головний освітянин міста Андрій Закалюк в прямому етері 27 липня, передає ІА Дивись.info.
З його слів, кожна школа самотужки визначатиметься із форматом — дистанційне, очне чи змішане.
«Є школи, де повністю дітки вчаться в офлайн-режимі. Є школи, які мають змішане навчання. Є школи, які мають навчання у дві зміни. Це все пов’язано з кількістю місць в укриттях і з можливістю укриттів, які є поряд біля школи, бо є школи, які не мають свого укриття, але користуються тим, яке є поруч», — пояснює керівник міського управління освіти.
Читайте також: З першого вересня за парти у Львові сядуть майже 8 тисяч першачків
Натомість місто робить все можливе, аби якомога більше дітей сіли знову за парти першого вересня. Єдина проблема криється в укриттях.
Зі слів освітянина, це питання вирішують поступово: «Розширяємо укриття, ми ремонтуємо різного роду підвали, які можуть бути укриттями, ми робимо все можливе, щоб дітей посадити за парти. Бо жодне онлайн-навчання не замінить дітям живого спілкування, живого навчання».
Які є вимоги до укриттів у школах?
Їх для ІА Дивись.info пояснював Євген Бойко, який є керівником департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.
«Має бути відповідне освітлення, стяжка, обладнанні санвузли, в укритті має бути аптечка, якщо ж в закладі освіти є більш ніж 300 дітей, то вже йдеться про дві аптечки. Мають бути якісно організовані безпекові заходи зі сторони педагогів», — казав він у коментарі торік.
Тим часом у львівських школах хочуть заборонити школярам користуватися ґаджетами під час навчального процесу. Наразі це питання є на розгляді. В управлінні пояснюють: таким чином учні матимуть більше часу, аби спілкуватися із однолітками. Таку практику запровадили у багатьох навчальних закладах за кордоном.
Раніше ми розповідали, що у Львівській громаді є майже 200 вакансій вчителів у школах.
Коментарі