У Львові дозволили звести нове житло в мікрорайоні «Під Голоском» в обмін на будівництво школи і садка

тнакепр
фото: візуалізація проєкту

Нову загальноосвітню школу на 450 учнів разом з дитсадком на 70 дітей забудовник зведе на вулиці Малоголосківській. Натомість компанії дозволили звести невеликий житловий комплекс на 65 квартир у цьому мікрорайоні.

Про це повідомляє місцева влада.

Сьогодні, 4 серпня, за рішенням виконавчого комітету Львівської міськради компанія ТзОВ «Голоско Парк» отримала містобудівні умови та обмеження на зведення житлового комплексу в районі «Під Голоско». Разом з тим забудовник інвестує у будівництво нової загальноосвітньої школи та дошкільного навчального закладу поблизу житла.

Як пояснили в управлінні архітектури та урбаністики, зараз розробляють проєкт освітнього закладу. Ця школа відповідає результатам архітектурного конкурсу. Хоч вона й розташована на складному рельєфі, тут передбачена необхідна кількість спортивних зон для різних вікових груп, щоб і учні школи, і вихованці садочка, і мешканці району могли комфортно ними користуватись.

«В процесі проєктування передбачено можливість розміщення в школі більшої кількості учнів, оскільки навантаження в цьому районі є досить великим. Загальна потужність школи становитиме 450 дітей», – пояснив Антон Коломєйцев.

Будівництво школи триватиме паралельно із зведенням житлового комплексу. На ділянці площею 0,22 га збудують трисекційний будинок на 7,8 та 9 поверхів. Загалом тут буде 65 квартир та 64 паркомісця.

Нагадаємо, з 2020 року у Львові діє мораторій на видачу містобудівних умов та обмежень на нове будівництво у мікрорайоні Під Голоском, який дав свій результат. Сьогодні, за словами Любомира Зубача, заступника міського голови Львова з містобудування, мораторій не скасували і він продовжує діяти.

«Наголошую, що мораторій зберігає свою силу. Сьогоднішнє рішення – виняток з правил. І що важливо, це рішення було підтримано робочою групою, яка функціонує в межах мікрорайону, куди входить дуже велика кількість мешканців району. Також це рішення ми обговорювали на зустрічах із мешканцями на самому районі. Зараз маємо приклад підходу, коли той, хто хоче будувати житло, вкладає свій ресурс в розбудову соціальної інфраструктури. Школа – це дуже серйозна інвестиція і насправді це допоможе зробити цей район більш комфортним для проживання», – зазначив Любомир Зубач.

Рішення про зведення школи та будинку підтримали і мешканці району, які входять до робочої групи.

«Питання про будівництво школи та виключення з мораторію ми підтримуємо. Розуміємо, що, можливо, це не є так гладко, як би ми хотіли, але враховуючи, що школа нам потрібна і це можливість її якісно реалізувати якнайшвидше, то ми підтримуємо таке рішення», – зазначив Юрій Гупало, мешканець району «Під Голоско», учасник робочої групи.

«Мораторій продовжує діяти. Якщо будуть інші забудівельники, які захочуть щось в тому мікрорайоні будувати, має бути такий самий підхід. Адекватна пропозиція щодо їх участі в розбудові соціальної інфраструктури, винесення цього питання на розгляд робочої групи, підтримка з боку мешканців і тільки тоді можливий виняток з правил. Всі рішення мають бути проговорені і акцептовані мешканцями», – додав Любомир Зубач.

За словами інвестора, підготовчі роботи зі зведення школи на Малоголосківській готові розпочати вже цього місяця. Кілька місяців піде на перенесення мереж, а вже потім приступлять до будівельних робіт.

Що передувало

Раніше львів'яни закликали мерію заборонити висотну забудову на 22 гектарах, що розташовані у зеленій зоні мікрорайону «Під Голоском». Зокрема, пропонують створити там парк.

«Звертаємось з надією на підтримку та захист нашого цінного природного добра - лісу, що є пріоритетом у державній програмі - «Стратегія екологічної політики України на період до 2030 року». Ця зелена зона, яка знаходиться в мікрорайоні «Під Голоском», володіє величезним значенням як для мешканців нашого району та міста, так і для збереження екологічного балансу у нашому регіоні. Зі смутком дізналися про плани висотної забудови на скандальних 22 гектарах, які охоплюють територію зони Р-3. Потенційна втрата цієї зеленої зони, що слугує відпочинку та рекреації для багатьох мешканців Львова, а також природного укріплення мікроклімату нашого міста, є неприпустимою», - йшлося у петиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: