Володимир Зеленський провів засідання РНБО

597da04a-4106-4406-87d9-8f50da2a7544
Засідання РНБО. Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

У середу, 30 серпня, Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки України. Головною темою зборів було військово-лікарські комісії (ВЛК) та підбиття підсумків перевірки їх по країні.

Про це повідомив Володимир Зеленський у своєму телеграм-каналі.

Він розповів що прослухав доповіді щодо порушень в системі ВЛК та кроки для унеможливлення будь-якої корупції цій сфері. Зокрема доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважений з прав людини та Генпрокурор.

За словами президента, на раді прийняли декілька рішень. По-перше, провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24.02.22 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями. Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці.

За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

По-друге, вирішили активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів. На засіданні РНБО була представлена відповідна статистика щодо роботи областей в цьому напрямі.

«Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання», - зазначив Володимир Зеленський.

По-третє, на РНБО зазначили, що потрібно завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК. Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК.

«Переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності», - розповів Президент України.

Нагадаємо, раніше ми Володимир Зеленський повідомив, що Португалія навчатиме українських пілотів на F-16.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: