«Доступні ліки»: у Львівській області цього року виписали 654 тисячі е-рецептів

ліки
фото ілюстративне: з відкритих джерел

У 2023 році на Львівщині було виписано 654 тисячі електронних рецептів на «Доступні ліки». За цим показником область займає одну з провідних позицій серед інших регіонів України.

Про це повідомили в пресцентрі Національної служби здоров'я України.

«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. З початку 2023 року мешканцями Львівщини погашено 561 тисячу е-рецептів, тобто майже 86%. Це невисокий показник по країні», —  зазначає Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Наталія Гусак. Фото: НСЗУ

Вона також додала, що попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. У серпні в НСЗУ додали ще два напрями: тест-смужки для пацієнтів з інсулінозалежним діабетом та знеболювальні для паліативних хворих.

Зазначимо, що наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:

  •  серцево-судинних захворювань;
  • діабету 2-го типу;
  •  цукрового та нецукрового діабету;
  • бронхіальної астми;
  •    епілепсії;
  •   розладів психіки та поведінки;
  •   хронічного обструктивного захворювання легенів;
  •  хвороби Паркінсона;
  •    імуносупресивні препарати.

Крім того, в Національній службі здоров'я України підкреслили, що задля розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів  необхідна  тісна взаємодія Національної служби здоров'я України з місцевою владою. Йдеться, зокрема про наявність на місцях аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками».

Також, за словами НСЗУ, важливим аспектом є покращувати інформування пацієнтів про можливості й переваги програми «Доступні ліки».

Як отримати препарати за програмою «Доступні ліки»?

Для того, щоб отримати препарати за програмою реімбурсації «Доступні ліки», потрібно отримати електронний рецепт від лікаря. В залежності від захворювання, рецепти виписують лікарі різного профілю:

●       пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом 2-го типу, хронічним обструктивним захворюванням легень, а також ті, хто потребують препаратів для знеболення та тест-смужок для визначення рівня глюкози у крові, мають звернутися за рецептом до сімейного лікаря;

●       пацієнтам з нецукровим та цукровим діабетом рецепт виписує ендокринолог, а також сімейний лікар, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога;

●       пацієнтам з епілепсією, хворобою Паркінсона, розладами психіки та поведінки рецепт виписує невролог або психіатр. При наявності складеного психіатром або неврологом плану лікування, рецепт може виписати лікар первинки;

●       пацієнтам, яким необхідно приймати імуносупресивні препарати, рецепт виписує трансплант-координатор.

Як отримати електронний рецепт?

Для отримання електронного рецепта потрібно записатися на прийом до лікаря первинної медичної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря). В залежності від захворювання, лікар випише рецепт або направить до вузького спеціаліста.

Далі пацієнт отримує SMS-повідомлення на свій номер з таким текстом: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ». Також пацієнт може попросити лікаря надати інформаційну довідку, яка буде містити номер рецепта, код підтвердження та інформацію про лікарський засіб. Інформаційна довідка не є електронним рецептом та має лише інформаційний характер.

Термін дії рецепта 30 днів.

Так, щоб отримати ліки необхідно звернутися до однієї з аптек, яка бере участь у державній програмі реімбурсації. Всі аптеки, які приєдналися до програми, мають наліпку «Доступні ліки» або «Інсуліни». 

В аптеці потрібно повідомити 16-значний номер та код електронного рецепта або пред’явити інформаційну довідку.

Нагадаємо, у Львові вперше в Україні почали лікувати пацієнтів інноваційними медикаментами від муковісцидозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: