У Нагірному Карабасі ухвалили рішення про припинення бойових дій, — ЗМІ

У вівторок, 20 вересня, Міноборони Азербайджану заявило, що досягло угоди, яка передбачає припинення вогню на території Нагірного Карабаху (або Арцаху). Згідно з угодою вірменські військові мають залишити територію Нагірного Карабаху.
Про це повідомили у вірменському Радіо Свобода (Радио Азатутюн), з посиланням на Арцахський інформаційний штаб.
Зокрема там розповіли, що влада невизнаної республіки Нагірного Карабаху приймає пропозицію командування російської миротворчої місії про припинення вогню. Так, бойові дії, згідно з домовленостями з російською стороною, мають бути припинені 20 вересня о 13:00 год (за місцевим часом).
«Протягом двох днів боїв підрозділи ЗС Арцах героїчно оборонялися від ворога, який у кілька разів переважав у живій силі та бойовій техніці, завдавши йому найбільших втрат. На жаль, з арцахської сторони також є втрати та поранені, а на окремих ділянках противнику вдалося прорватися до позицій сил оборони, взяти під контроль низку висот та стратегічних транспортних сполучень», - зазначили в Арцахському інформаційному штабі.
Читайте також Друга карабаська війна: переможців багато, програла Вірменія
Варто зазначити, що 19 вересня 2023 року Азербайджан повідомив про початок спеціальної військової операції в Нагірному Карабасі. Проте наступного дня оголосив про її закінчення та припинення бойових дій.
Довідка
Карабаський конфлікт – етнічний конфлікт між вірменами та азербайджанцями, котрий переріс у війну 1988-1994, переважно за контроль над Нагірним Карабахом.
Нагірний Карабах – це регіон, визнаний міжнародною спільнотою територією Азербайджану, однак більшість населення Карабаху становили вірмени. Внаслідок війни на поч. 90-их загинуло близько 30 тисяч людей, перемога тоді дісталася вірменам, які отримали фактичний контроль над регіоном. Однак на міжнародному рівні незалежність Нагірного Карабаху визнано не було.
Коментарі