Кабмін анонсував бальну систему нарахування пенсій

2883693

З наступного року уряд запускає нову пенсійну реформу. Її мета - забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижчу за 30% його середньої заробітної плати протягом життя.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, бальна система вирівняє диспропорції між пенсіонерами, що давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов нещодавно. При цьому виплати тим, хто вийшов на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

Шмигаль пояснив, що щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перераховано у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент.

"Якщо ви сплачували внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої - 8 балів. Потім ці бали щороку так само перераховуватимуться назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати на той час", – розповів Шмигаль.

Він підтвердив, що наступного року уряд запускає нову пенсійну реформу. Її мета - забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижчу за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою  це буде не менше 50%.

Також з 1 березня 2024 року вдруге під час війни буде проведено індексацію пенсій.

"Наступного року плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою та прозорою", – резюмував Шмигаль.

Читайте також: «Доступні ліки»: у Львівській області цього року виписали 654 тисячі е-рецептів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: