У Львівському муніципальному мистецькому центрі відкриють виставку «Щодо втрачання»

У п'ятницю, 29 вересня, о 18: 00 год у Муніципальному мистецькому центрі, що у Львові, відбудеться відкриття виставкового проєкту «Щодо втрачання».

Про це повідомили в Львівському муніципальному центрі.

Там розповіли, що виставка «Щодо втрачання» є колективним проєктом українських митців та мисткинь. Куратором виставки є художник Нікіта Кадан. Він від червня працював у резиденції Львівського муніципального мистецького центру.

За словами організаторів, ця виставка — підсумок перебування Кадана тут та втілення запланованого виставкового проєкту у галереї Центру.

На виставці можна буде побачити роботи авторів та авторок, як-от: Євгенія Бєлорусець, Відкрита група, Олег Голосій, Алла Горська, Нікіта Кадан, Ярема Малащук та Роман Хімей, Маргарита Половинко, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, Федір Тетянич.

«Це виставка про життя-у-втрачанні. Не перелік втрат, не оплакування, а спроба вловити сам по собі стан постійного втрачання, дати йому форму та голос. Попри це, виставка є оптимістичною, вона має в собі есхатологічний оптимізм, ту надію попри все, ту найвищу інтенсивність проживання життя, що містяться у самому серці катастрофи. Мистецтво на цій виставці належить як до нинішнього часу, так і до попередніх періодів української історії ХХ століття. Зустрічі, серед інших, робіт Олега Голосія та Маргарити Половинко, Ревковського-Рачинського та Алли Горської, Євгенії Бєлорусець та Федора Тетянича, роблять видимою тяглість цього життя-у-втрачанні й есхатологічного оптимізму як певних констант тутешнього способу бути», - розповів куратор про виставку «Щодо втрачання».

Крім того, кожна із залів проєкту містить коментар — один вірш. У першому — це поезія Сильвії Плат, у другому — Василя Стуса, у третьому — Яніса Синайка.

Виставку можна побачити з 29 вересня до 15 листопада 2023 року.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Львові презентували виставку ліногравюр «ПРОСТІР: НЕБЕЗПЕКА».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: