Росія використовує шпигунів, соцмережі та ЗМІ, щоб вплинути на вибори у світі – розвідка США

Untitled
ФОТО: DESERET NEWS

У п’ятницю Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Москва використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.

Про це повідомляє Reuters, пише Українська правда.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту США на умовах анонімності сказав, що посилити свої операції впливу на вибори Росію спонукав її успіх у поширенні дезінформації про вибори в США 2020 року та пандемію COVID-19.

Вашингтон провів приватний брифінг для урядів країн-реципієнтів і поділився оцінкою.

Як йдеться у доповіді, Москва намагається "посіяти нестабільність" у демократичних країнах, зображуючи вибори як "нефункціональні, а уряди, що випливають із них, як нелегітимні".

Вашингтон "усвідомлює свою власну вразливість перед цією загрозою", - йдеться у звіті, зазначаючи, що спецслужби США виявили, що "російські актори поширювали інформацію, щоб підірвати довіру суспільства до виборів у США 2020 року".

Росія "використовує як відкриті, так і приховані механізми, включаючи мережі впливу та проксі-сервери, якими керують" російські шпигунські служби, йдеться У звіті рекомендовано країнам працювати над пом’якшенням російського втручання у вибори шляхом санкцій, обміну інформацією, видворення російських шпигунів і заборони на поїздки.

Нагадаємо, що понад $60 млрд для України запросив у Конгресу Байден.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: