Польща: Перевізники не блокують надходження військової допомоги до України

1
ФОТО: GETTY

В уряді Польщі стверджують, що перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні з Україною, не перешкоджають надходження військової допомоги до України.

Про це з посиланням на Polsat News повідомляє "Європейська правда".

"Я категорично заперечую, що така ситуація мала місце. Військові колони, які перетинають кордон, – це колони у супроводі військової поліції. Вони проїжджають в абсолютно іншому режимі, як привілейовані транспортні засоби, і не є заручниками жодних протестів", – сказав заступник міністра оборони Польщі Мартін Очепа.

Таким чином він відреагував на публікацію The New York Times про те, що українські військові на передовій відчули на собі наслідки блокади кордону з Польщею. Видання стверджує, що протести польських перевізників призвели до серйозних затримок у постачанні військової техніки для Збройних сил України.

Звинувачення також прокоментував Станіслав Жарин, Уповноважений уряду Республіки Польща з питань безпеки інформаційного простору.

"Ми не маємо інформації про блокування транспортних засобів, які везуть військову допомогу Україні. Польські служби працюють на місці і здійснюють перевірку вантажівок на кордоні", – сказав він.

Також він додав, що Польща не отримує жодних сигналів з України про те, що протести впливають на військові дії.

"Ще раз слід повторити, що в таких ситуаціях найкращим рішенням є проведення двосторонніх переговорів, а не через засоби масової інформації", – заявив він.

Нагадаємо, від 6 листопада при пунктах пропуску з Україною триває протест польських перевізників. Вони вимагають, зокрема, заборони реєстрації в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом та вирішення проблем з українською системою електронної черги.

Польська сторона хоче повернути систему дозволів для транспортної галузі з України на комерційні перевезення, пояснює це кризовою ситуацією на ринку транспортних послуг.

Опівночі (з 3 на 4 грудня) відкрито додатковий польсько-український пункт пропуску Долгобичів-Угринів для вантажівок, які повертаються з України порожніми. Їх можуть перетнути вантажівки, яких вага не перевищує 7,5 тонни.

Черга вантажівок перед контрольно-пропускним пунктом у Гребенному — 70 кілометрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: