Львівські хірурги прооперували 4-річного пацієнта із ускладненням отиту

У Львові медики проооперували чотирьохрічного Андрія, у якого діагностували ускладнення отиту, себто запалення вуха. У цьому випадку в дитини був рідкісний набряк спереду органа.
Про це розповіли у Центрі дитячої медицини «Охматдиту».
У пацієнта все почалось із симптомів запалення вуха, далі з'явився набряк зверху, спереду вуха та біля ока. А також з'явився також невеликий синець. Батьки звернулися до медиків.
Команда львівських лікарів провела обстеження та діагностувала у хлопчика зигоматицит, тобто вже розпочалось гноїння.
Андрія прооперували. Медики «розчистили» соскоподібний та виличний відросток, здренували усі порожнини середнього вуха. Втручання пройшло успішно.
Як каже керівник Клініки голови та шиї Федір Юрочко, набряк спереду вуха від отиту буває дуже рідко
«І це дуже часто вводить в оману медиків, які з цим не стикаються і думають про такі діагнози, як паротит, свинка чи запалення жувального суглоба. Це дуже рідкісне ускладнення. За 2023 рік це другий такий випадок у нашій лікарні», — пояснив фахівець.
Нагадуємо, перша в Україні програма для лікування дітей із рідкісним захворюванням — синдромом Алажиля — стартувала у Львові, в Дитячій Лікарні Святого Миколая. Шанс на порятунок отримали дві дворічні дівчинки.