Не проґавте грант: можливості для фермерів, екопідприємств та істориків
Грантова підтримка надається українським підприємцям, котрі прагнуть започаткувати або розвинути власну справу. Це безповоротна фінансова допомога для реалізації проєктів, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну здебільшого скеровується на мікро- малий та середній бізнес.
ІА Дивись.info розповідає, які нині є пропозиції для підприємців Львівщини.
Розвиток свинарства
Підприємства у галузі свинарства мають змогу отримати до 14,8 мільйона гривень співфінансування для проєктів, пов'язаних із розвитком.
Кошти надаватимуть на впровадження контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней. Загалом грантодавець обере три проєкти (остаточна сума співфінансування кожного залежить від запропонованої діяльності).
Розглядатимуть заявки від українських мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), операторів свиноферм, які планують запровадити контрактну та/або кооперативну модель вирощування свиней.
Умови для підприємств:
- розробка моделі контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней;
- підвищення ефективності ММСП в секторі свинарства;
- створення нових робочих місць для жінок, внутрішньо переміщених осіб та представників інших вразливих груп населення;
- збільшення продажів комерційної продукції на розширення ринків збуту;
- підтримка впровадження кращих виробничих практик, нових технологій та міжнародних стандартів якості та простежуваності безпечності харчового ланцюга.
До 22 січня 2024 року потрібно зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі на електронну адресу: [email protected].
Кінцевий термін подачі заявок — не пізніше 18:00 9 лютого 2024 року.
Вшанування історії
Українські проєкти, котрі вшановують історію, мають змогу отримати до 80 тисяч євро на розвиток ініціатив.
В межах конкурсу підтримають проєкти, які:
- мають справу з конкретними історичними місцями, особами/родинами, подіями, компаніями, будівлями часів націонал-соціалізму в місцевому контексті;
- використовують доступні історичні джерела як важливу складову історичної освіти;
- створюють освітні можливості для свідків та їхніх нащадків, інтегровані в ширший контекст проєкту;
- пов’язують історію і сучасність та ініціюють критичний аналіз;
- ставлять під сумнів національні наративи;
- створюють вплив на місцевому та регіональному рівнях через відповідні партисипативні заходи та зв’язки з громадськістю.
Заявки приймають до 15 лютого 2024 року на адресу: [email protected].
Екотехнології
Малі та середні підприємства можуть отримати до 59 тисяч 500 євро на забезпечення нових шляхів співпраці у конкурсі на створення моделей та інфраструктури для підтримки заміни двигунів внутрішнього згорання екологічно чистими станціями тощо.
Конкурс відкритий для малих та середніх підприємств, які відповідають таким вимогам:
- зареєстровані як юридичні особи не більше 10 років тому;
- зареєстровані як юридичні особи або в країні-члені ЄС, або в третій країні, пов’язаній з програмою«Горизонт Європа», включаючи Україну;
- мають щонайменше трьох штатних працівників;
- конкурс адресовано одній юридичній особі (бенефіціару), тож пропозиції можуть подаватися одноразово від одного підприємства.
Сфери завдань грантового конкурсу охоплюють три основні теми:
- Енергія та мобільність. Нові партнерства, нові бізнес-моделі та нова інфраструктура для підтримки заміни двигунів внутрішнього згоряння екологічно чистими паливно-рушійними рішеннями потребують нових технологій транспортних засобів, зарядних станцій/заправок, а також створення попиту на паливо.
- Стала логістика міста. Перевезення вантажів, доставка посилок і будівельних матеріалів на майданчики, вивезення побутових та комерційних відходів. Необхідна співпраця між широким колом партнерів та нові транспортні засоби, бізнес-моделі та технології.
- Мобільність майбутнього. Нові послуги та проривні технології, які сприятимуть надійності, доступності, регулярності впровадження масового транзиту.
Заявки приймають до 19 лютого 2024 року.
Детальніша інформація: https://eiturban.awardsplatform.com/
Як підприємцям не проґавити грант?
Керівниця відділу роботи із бізнесом «Інвест офісу», що діє у Львові, Олена Глинка, розповідала ІА Дивись.info про ключові правила написання та подачі заявки на грант.
Зокрема, бізнесменам варто звернути увагу не лише на чітке оформлення ідеї, а й коректність внесення даних, відсутність штрафів та судових впроваджень. Що ще варто знати — у матеріалі.