Площу Ринок у Львові зроблять доступною

IMG_9350-630x420-1
Ілюстративне фото. Автор: Микита Печеник

У Львові, на площі Ринок, облаштують «доріжки доступності». Для цього із іншої вулиці демонтують сіру мозаїку, аби постелити її на цій локації. Роботи проводитимуть справа від центрального входу до Ратуші.

Про це повідомили у Галицькій районній адміністрації у понеділок, 12 лютого.

«Оскільки нам може не вистачити сірої мозаїки, то, щоб замостити доріжку на пл. Ринок, з вул. Сербської ми плануємо демонтувати приблизно 40 м2 сірої мозаїки, а вул. Сербську натомість замостимо червоною бруківкою, яка є у нас на складах», — кажуть у РА.

Доступність вулиць у Львові

Роботи розпочались торік у жовтні із перехрестя вулиці Сербської. Також облаштували прохід зі сторони вул. Галицької. Далі роботи тривали на двох ділянках на пл. Ринок з правого боку від головного входу в Ратушу, та через погоду роботи призупинили.

Нагадаємо, на облаштування «доріжок доступності» на пл. Ринок залучають цільові кошти українських та міжнародних партнерів. Тобто вони передбачені виключно на програму забезпечення інклюзивності, і кошти з місцевого чи державного бюджетів на це не витрачаються.

Інклюзивність у Львові

У мерії кажуть, що переформатування площі Ринок для потреб маломобільних – це лише частина великого комплексу робіт з доступності, які проводять у місті. Йдеться про забезпечення інклюзивності різних закладів: комерційних, міських комунальних і державних. Інклюзивність має бути не лише ззовні, а й всередині закладів, в тому числі, щоби люди на кріслах колісних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторані.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 тисяч 500 людей, офіційно є особами з інвалідністю.

Окрім цього, у місті лікується  багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.


ІА Дивись.info започаткувала проєкт «Тест на (не)доступність», у межах якого перевіряє, наскільки комфортним є простір у Львові для людей з інвалідністю. Перевірка на Сихові показала, що у більшості випадків ситуація потребує виправлення. Із результатом можна ознайомитись тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: