Як ветеранам та їхнім сім'ям допомагають на Львівщині

часпмриотл
фото: з відкритих джерел

Підтримка оборонців, ветеранів війни і членів їхніх родин є пріоритетом для Львівщини. Тут напрацьовано багато програм для підтримки, однак вони всі ще будуть змінюватися відповідно до вимог сьогодення.

Про це на на Форумі «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції рішень, система координації, доступність для людини» говорив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

фото: форум «Психосоціальні послуги» у Львові, 9 лютого 2024 року, Дивись.info

«Підтримка воїнів та їхніх родин – наш пріоритет. Таку підтримку ми передбачаємо в обласних програмах, які діяли раніше, а також запроваджуємо нові – як от здешевлення кредитів на житло та підтримка волонтерських організацій на закупівлю товарів для потреб оборони України», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

Очільник області також розповів докладніше про ці програми. 

Програма компенсації відсоткової ставки за іпотечними кредитами окремих категорій громадян у Львівській області на 2024-2027 роки

Вона передбачає здешевлення кредитів на придбання житла, взятих в межах державної програми «єОселя». Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, силовиків, ветеранів війни та членів їхніх сімей з обласного бюджету додатково компенсують частину процентної ставки у розмірі 3% річних.

Цільові категорії:

1 категорія, якій відсоткову ставку знижують з 3% до 0% річних:

  • військовослужбовці ЗСУ за контрактом;
  • працівники СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони, Нацгвардії, Держприкордонслужби, УДО та Держспецзв'язку, Держспецтрансслужби, ДСНС;
  • співробітники Служби судової охорони;
  • поліцейські та члени їхніх сімей.

2 категорія, якій відсоткову ставку знижують з 7% до 4% річних:

  • ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих ветеранів війни, а також загиблих Захисників і Захисниць України

Обсяг фінансування на цей рік – 15 млн грн обласного бюджету. 

Для участі у Програмі необхідно звернутись до банків-партнерів: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк.

Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021 – 2025 роки

  • Підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС), ветеранів війни та їхніх сімей – надання додаткової грантової підтримки для учасників АТО (ООС), ветеранів війни та їхніх сімей в розмірі 30% від суми гранту, отриманого в межах державної програми «Єробота» в компоненті «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» або надання гранту у розмірі 250 тис. грн на започаткування власної справи чи розвитку підприємницької діяльності.

Обсяг фінансування: 10 млн грн з обласного бюджету на 2024 рік.

  • Ваучерна підтримка бізнесу ветеранів та членів їхніх сімей – надання ваучерів на консалтингові послуги, маркетингових ваучерів та ваучерів на сертифікацію продукції, ваучерів на участь в закордонних виставково-ярмаркових заходах для учасників АТО (ООС), ветеранів війни та членів їхніх сімей на суму не більше 100 тис. грн.

Обсяг фінансування: 2 млн грн з обласного бюджету на 2024 рік.

Для отримання фінансової підтримки необхідно звернутись у департамент економічної політики Львівської ОВА.

  • Підтримка волонтерських організацій на закупівлю товарів для потреб захисників та захисниць України – надання безповоротної фінансової допомоги для волонтерських організацій, які закуповують товари для потреб захисників і захисниць України у розмірі 50% (від 100 до 300 тис. грн) від загальної суми, яка не може перевищувати 600 тис. грн.

Обсяг фінансування: 5 млн грн з обласного бюджету на 2024 рік.

Для отримання фінансової підтримки необхідно звернутись у департамент економічної політики Львівської ОВА.

Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки

В межах програми передбачили надання пільгових кредитів суб’єктам підприємництва, серед засновників яких є учасники бойових дій. Пільгові кредити надають на платній та зворотній основі під 3% річних в розмірі, що не перевищує 700 тис. грн, терміном до 5 років.

Фінансову підтримку надають на покриття виробничих витрат, пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції, придбання основних засобів, біологічних активів (саджанці плодово-ягідних культур, поголів’я сільськогосподарських тварин) відповідно до сформованого суб’єктом підприємництва бізнес-плану.

Право на її отримання мають мікро-, малі та середні суб’єкти підприємництва – юридичні особи або фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції та засновником (одним із засновників) яких є учасник бойових дій.

Обсяг фінансування на 2024 рік – 5 млн грн з обласного бюджету. 

Заявку необхідно подавати до Обласного фонду індивідуального житлового будівництва на селі.

Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021- 2025 роки

У межах програми передбачили підтримку Захисників та Захисниць, а також членів їхніх родин за такими напрямами:

1) Надання адресної допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь у Революції Гідності, АТО (ООС).

2) Забезпечення матеріальної підтримки родин загиблих Захисників чи Захисниць України, ветеранів війни та учасників Революції Гідності.

3) Надання і виплата одноразової грошової допомоги на встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих Захисників та Захисниць України, ветеранів війни, бійців-добровольців АТО, постраждалих учасників Революції Гідності.

Обсяг фінансування на 2024 рік – 31,8 млн грн з обласного бюджету.

Для отримання допомоги Захисники та члени їхніх родин повинні звернутись до територіальних підрозділів соціального захисту населення.

фото: з відкритих джерел

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: