Артефакти із Закарпаття «розповіли», звідки у Європі взялися люди
Кам’яні знаряддя, знайдені на заході України, мають близько 1,4 мільйона років, що робить їх найдавнішими відомими артефактами в Європі, виготовленими стародавніми людьми. Унікальні релікти дають змогу зрозуміти, як і коли наші ранні родичі вперше потрапили в цей регіон.
Про це повідомляє CNN.
Археологи знайшли найдавніші знаряддя праці
Археологи із Чеської академії наук стверджують, що знахідка є першим вагомим підтвердженням теорії міграції людини зі сходу на захід.
Понад 90 тисяч різноманітних кам'яних інструментів праці були виявлені 1970-х роках на території археологічної пам’ятки Королево на Закарпатті, однак ніхто не зміг їх точно датувати та сказати, якому саме виду первісних людей ці артефакти належать, оскільки жодних людських решток у Королево не було знайдено. Згідно з висловлюванням вчених, прискореному розкладанню тіл сприяли кислотні ґрунти.
Щоб точніше визначити вік кам’яних знарядь у найнижчому археологічному шарі, команда дослідників використала відносно новий метод датування, який включав аналіз радіоактивних частинок всередині мінералів.
Завдяки цьому дослідники визначили, що приблизний вік знахіок 1,4 мільйона років.
Нагадуємо, у Винниках на Львівщині знайшли оборонну конструкцію мідної доби.