Клієнтка компанії «Рубікон Груп» отримала компенсацію, однак в рази меншу за очікувану

компенсація грошова
ілюстративне фото/kadrovik.ua

Личаківський районний суд Львова частково задовольнив позов львів’янки до забудовника «Рубікон Груп», зобов’язавши компанію виплатити 120 тис. грн через порушення умов договору купівлі квартири. Забудовник вчасно не завершив будівництво ЖК та не ввів його в експлуатацію. Однак позивачка хотіла стягнути з «Рубікон Груп» понад 5 млн грн пені.

Про це йдеться у судовому реєстрі.

У квітні 2024 року, до суду звернулась вкладниця львівської будівельної компанії «Рубікон Груп» Інна Орлова. Жінка ще у січні 2020 року уклала договір на купівлю квартири у одному із ЖК цієї компанії, оплативши повну вартість – 586 тис. грн. Забудовник обіцяв здати будинок в експлуатацію у ІІ кварталі 2021 року, але не виконав взяті на себе зобов’язання, не завершив будівництво та не ввів будинок в експлуатацію.

Позивачка хотіла стягнути з «Рубікон Груп» понад 5 млн грн пені (за період з вересня 2022 року до вересня 2023 року) – 3% від вартості робіт за кожен день прострочення договору.

Представник відповідача, «Рубікон Груп», скерував до суду клопотання про зменшення розміру пені до 93 тис. грн, що становить 1/5 розміру сплаченого позивачкою забезпечувального платежу.

Справу розглядав суддя Володимир Мармаш. Він зазначив, що наданий позивачкою розрахунок пені є вірним, але через особливість цієї справи, суддя вважає, що є підстави для її зменшення. Зокрема, розмір неустойки, яка обрахована лише за один рік, понад в десять разів перевищує вартість квартири, що «спотворює її дійсне правове значення».

Суддя частково задовольнив позов Інни Орлової про стягнення пені з «Рубікон Груп», зменшивши суму до 120 тис. грн. Рішення ще може бути оскаржене.

До слова, вчора, 10 квітня клієнти компанії «Рубікон Груп» пікетували біля прокуратури та ЛОВА у Львові.

Про компанію «Рубікон Груп»

Про ситуацію у ТзОВ БіК «Рубікон Груп» стало відомо влітку 2023 року. Компанія мала постійні проблеми із підключенням комунікацій до свіжозведених ЖК та повністю припинила роботи на будмайданчиках.

Це сталось після того, як у червні 2023 року в «Рубікон Груп» відбулась зміна керівництва. Замість Тараса Іваня та Івана Горпинюка посади директорів зайняли Інну Гищу, Ігор Іваник та Віталій Коваленко.

Незважаючи на звільнення з посади директора, Тарас Іваньо зберіг контроль над фірмою, оскільки його дружина володіє 50% статутного капіталу «Рубікон Груп». Іваньо назвав усунення його з посади «рейдерським захопленням» фірми та навіть спробував оскаржити рішення про звільнення у суді, але невдало.

Тож заручниками корпоративного конфлікту стали тисячі клієнтів, які придбали в «Рубікон Груп» майнові права на майбутні квартири у ЖК «Етно Дім», ЖК Pictorial та ЖК Rubicon City у Винниках.

Окрім того, правоохоронці розслідують крадіжку однією з працівниць фірми 53 млн грн із «Рубікон Груп». Цю справу зараз розглядає Голосіївський районний суд Києва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: