У Львові перевірили на доступність більше сотні комунальних закладів

крісло колісне перед сходами
Ілюстративне фото/Depositphotos.com.ua

З-поміж понад пів тисячі комунальних установ у Львові перевірили на доступність 110 таких локацій. Ідеться про школи, дитсадки, ЦНАПи, бібліотеки, лікарі та кінотеатри.

Про це повідомили у міській раді.

Цього тижня перевіряли установи у Залізничному районі. До обстежень залучили Катерину Кардин, експертку з фізичної доступності будівель і публічних просторів з Дніпра.

«У будь-який момент будь-яка людина може стати маломобільною. А будь-яка моломобільна людина повинна мати такі ж самі можливості як і інші. І це обов’язково. А доступність – це дотримання мінімальних правил, які вказані у ДБНі-2240 2018 року, щоб маломобільна людина мала можливість скористатися послугами того чи іншого закладу чи простору», — пояснила вона.

Як повідомила уповноважена Львівської міської ради з питань доступності Ірина Маруняк, загалом у Львові є 628 комунальних закладів. 110 з яких вже обстежили. Під час обстеження формуються відповідні рекомендації, яким має бути пандус, поручні, ширина дверей, яким чином має бути зроблена інклюзивна вбиральня.

«Коли говоримо про доступність, то тут йдемо мова про різні категорії – це не лише особи на кріслах колісних, це люди старшого віку, особи з візочками, люди з вадами зору та ін. Тому місто має бути доступним для всіх, а відтак маємо переосмислити питання доступності і змінити свої погляди», — каже посадовиця.

Перевірка на доступність у Львові

Так, впродовж лютого та березня теперішнього року в місті перевірили 638 комунальних закладів. Там надали рекомендації щодо покращення доступності. Ще сотню об'єктів перевірили спільно з експертами з інклюзивності.

Які порушення зафіксували:

  • ненормативний пандус;
  • відсутність додаткових поручнів;
  • відсутність маркувань;
  • контрастне маркування;
  • відсутність рецепцій з пониженням;
  • облаштування паркувальних місць для людей з інвалідністю;
  • ненормативна ширина дверей на вході та в універсальній вбиральні;
  • наявність порогів;
  • відсутність навігації;
  • відсутність стільців з поручнями в зоні очікування.

Доступність у Львові — що вже зроблено

Пандуси, пониження бордюрів та підйомники

За даними Маруняк, впродовж шести років, з 2019 року дотепер, у Львові облаштували 1716 понижень бордюрів до рівня проїзної частини. Нинішнього року заплановано облаштувати ще 811 понижень. З них вже зробили 110. 

У житлових будинках встановили 45 підйомників.

Нагадуємо, що 2024 року передбачено 13,5 млн грн на облаштування ще орієнтовно 28 підйомників. Також передбачено майже 3 млн грн для встановлення пандусів, повідомляли у мерії напередодні.

Ще з 2015 року у місті облаштовують освітлення на нерегульованих пішохідних переходах на вулицях з інтенсивним рухом та встановлюють звукову сигналізацію на пішохідних переходах. Це, наприклад, зробили на вулиці Княгині Ольки, що у Франківському районі.

Інклюзивність у Львові

Напередодні у міській раді вирішили, що у Львові зроблять доступнішими площу Двірцеву та будівлю головного залізничного вокзалу. Тут буде пандус, а також встановлять інформаційні стенди/вказівники.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади (47500 осіб) офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату Росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.

Головне фото: ua.depositphotos.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: